Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

30-metrowa kawalerka dla pary studentów

red.

Jak wygodnie urządzić 30-metrową kawalerkę dla pary studentów? Musi być miejsce do spania, nauki i spotkań. Nasi architekci przygotowali dwa rozwiązania.

Pomóżcie urządzić nasze pierwsze, jednopokojowe mieszkanko. Jak je zaaranżować, by było ładne i wygodne? Zastanawiamy się, gdzie umieścić pojemną szafę i w miarę duży stół - obydwoje jesteśmy studentami i potrzebujemy wygodnego miejsca do nauki. W łazience, naprawdę niewielkiej, chcielibyśmy mieć wannę. Ania i Bartek

Rozwiązanie 1: z aneksem sypialnym
Justyna Burdow-Gołoś

SYPIALNIA jest nieduża, ale w sam raz na podwójne łóżko z szafką nocną. Przy otwartym wejściu do tego minipokoiku jest miejsce na szafę ubraniową (druga znajduje się w PRZEDPOKOJU). Przy ściance wydzielającej sypialnię stoi szafka RTV, a naprzeciwko niej - kanapa; po jej bokach są regały. Długi stół, przy którym mogą wygodnie siedzieć dwie osoby, usytuowałam w najwidniejszym miejscu - przy ogromnym oknie.

W nieco powiększonej KUCHNI, częściowo otwartej na przedpokój, zaprojektowałam ciąg roboczy w kształcie litery L (z szafkami zarówno stojącymi, jak i wiszącymi, miejsca na naczynia i zapasy nie powinno więc brakować). W wejściu do kuchni, przy ścianie niezabudowanej szafkami, stoi stolik śniadaniowy (zamiast niego można zamontować opuszczany na ścianę blat).

Drzwi do ŁAZIENKI zostały przesunięte, dzięki czemu można lepiej wykorzystać jej przestrzeń. Zgodnie z Państwa życzeniem zaplanowałam w niej wannę (model ze ściętym bokiem, o wymiarach 150 x 80 cm). Jest również umywalka (szer. 55 cm), podwieszony sedes oraz otwierana od góry wąska pralka (40 x 60 cm).

Rozwiązanie 2: jeden pokój, kilka funkcji
Krzysztof Radzanowski

Po jednej stronie pokoju zaaranżowałem aneks wypoczynkowy z regałami i wygodną rozkładaną kanapą, która na noc zmienia się w łóżko. Ścianę naprzeciw zajmuje zabudowa z miejscem na sprzęt RTV. Przy niej umieściłem długi stół do nauki, a przy ściance między wejściami do KUCHNI i do przedpokoju - stolik śniadaniowy.

PRZEDPOKÓJ poszerzyłem, tak by zmieściła się w nim przepastna szafa, natomiast kuchnię nieznacznie powiększyłem kosztem pokoju. W tym drugim pomieszczeniu zaprojektowałem funkcjonalny ciąg roboczy w kształcie litery L. W ŁAZIENCE, tak jak w poprzedniej wersji, zostały przesunięte drzwi. Bez problemu mieści się w niej asymetryczna wanna narożna (140 x 90 cm), umywalka (szer. 55 cm), otwierana od góry wąska pralka (40 x 60 cm) oraz narożny sedes.

    Więcej o:

Skomentuj:

30-metrowa kawalerka dla pary studentów