Mieszkanie urządzone w stonowanych beżach i bielach

Tekst i stzliyacja: Magdalena Kiełkiewicz/Colorofon, projekt wntrya: Colorofon

Najbardziej kolorowe jest w tym mieszkaniu akwarium. Dokoła niego rozpościera się morze spokojnych barw: bieli, beżów i szarości.

salon, aranżacja salonu
Dwa duże regały, zrobione na wymiar z malowanej płyty MDF, mieszczą domową biblioteczkę. Dwukolorowe, biało-szare meble wypoczynkowe (z firmy Agata) zdradzają zamiłowanie gospodarzy do spokojnych barw.
fot. Michał Mutor

Zacznijmy od wielkiej pasji Kamila, czyli imponującego akwarium, bo to ono od razu przyciąga uwagę. Wśród tzw. żywych skał (wierzchniej warstwy prawdziwej rafy koralowej) pływają ryby tropikalne: błazenki, pokolec królewski i skrzydlice; mieszka tu też kilka krewetek. W zbiorniku jest zainstalowany system oświetleniowy, który imituje wschody i zachody słońca. Akwarium zostało wbudowane w ciąg kuchenny, co stanowiło nie lada wyzwanie. Dużo było kombinowania, jak i gdzie schować wszystkie kabelki. Zdradzamy więc - te wszystkie skomplikowane mechanizmy kryją się w szafkach pod i nad zbiornikiem.

Mieszkanie z akwarium

Choć chciałoby się siedzieć i patrzeć na ryby, czas obejrzeć resztę mieszkania. Gospodarze - konkretni, młodzi ludzie, zawsze uśmiechnięci i z pasją - dobrze wiedzieli, czego chcą i czego nie chcą. Po wyburzeniu kilku ścianek, przemianie toalety w gabinet, a zamkniętej kuchni w otwarty aneks zajęli się wraz z projektantką doborem materiałów wykończeniowych i mebli. Miało być „normalnie”, bez pretensjonalnych rozwiązań, szalonych cen, a do tego wygodnie, przestronnie i jasno. I tak właśnie jest: mnóstwo światła, dużo wolnego miejsca i same neutralne kolory, od bieli po jasne brązy.

Kuchnia to królestwo Jagody, do którego czasem wpuszcza córki, trzyletnią Matyldę i pięcioletnią Malinę, żeby wspólnie zrobić np. czekoladki w kształcie ludzików Lego. Wykonana na zamówienie zabudowa pomieściła wszystko, co znalazło się na długiej liście zamówień spisanej przez panią domu. Jak sama przyznaje, taki otwarty aneks ma ogromną zaletę - jak na dłoni widać stąd kąt wypoczynkowy. Dzięki temu zawsze ma w zasięgu wzroku córeczki, które chętnie się tu bawią pod okiem mamy, a jeszcze chętniej śledzą w telewizji przygody swojej ukochanej Świnki Peppy.

Wspólne życie rodzinne toczy się w części dziennej, ale każdy z domowników ma swój własny azyl: dziewczynki - przytulne, jasne pokoiki z mobilnymi meblami, rodzice - sypialnię z osobną łazienką. Najmniejszym pomieszczeniem jest gabinet taty; nikt już nie pamięta że przedtem miała tu być ciemna toaleta - teraz przez wielką matową szybę wpada wprost na biurko dzienne światło.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Mieszkanie urządzone w stonowanych beżach i bielach