Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

44-metrowe mieszkanie w Wilanowie

Patrycja Jezierska

To niezbyt duże dwupokojowe mieszkanie w Wilanowie urzeka kombinacją bieli, szarości oraz beżu. Liczne okna oraz ogromne lustra - sięgające od podłogi do sufitu - dodają pomieszczeniom elegancji, nowoczesności jak i przestronności.

Mieszkanie zaprojektowane przez pracownię Decoroom zostało urządzone w jasnych, neutralnych kolorach w eleganckim, minimalistycznym stylu. W jego skład wchodzi: salon z kuchnią, przedpokój, sypialnia oraz łazienka. 

Prostota i elegancja w jednym

Najważniejszym pomieszczeniem tych 44-metrów jest jasna otwarta strefa dzienna z wydzielonym prostym, eleganckim aneksem kuchennym. Biel minimalistycznych mebli kuchennych przełamana jest dużymi szarymi płytkami oraz designerskim srebrnym okapem wykonanym ze stali nierdzewnej. Granicę aneksu kuchennego wyznacza dodatkowy blat przeznaczony do pracy biurowej, nad którym znajdują się trzy kwadratowe asymetrycznie powieszone półki ścienne.

Salon zachwyca dużą wygodną kanapą w kolorze granatowym, naprzeciwko której znajdziemy atrakcyjny biokominek - niezawodny sposób na stworzenie ciepłej, przytulnej atmosfery w domu. Przy oknie architekt postanowiła wydzielić małą część jadalną zawierającą okrągły biały stół oraz komplet designerskich krzeseł w tym samym kolorze.

 

Salon
Salon
fot. Decoroom

Biel, szarość oraz beż w łazience

W podobnym prostym stylu urządzono łazienkę. Znajdziemy w niej ogromne lustro sięgające od podłogi do sufitu - stale powtarzający się motyw w mieszkaniu, a także liczne ukryte w ścianie szafki pozwalające praktycznie wykorzystać miejsce. W łazience, jak w przypadku poprzednich pomieszczeń, przeważają biel, szarość oraz beż. Ściana nad wanną została pokryta ponadczasową, dekoracyjną płytką kamienną marki Stegu, która dzięki naturalnej strukturze pozwala się zrelaksować.

Lustrzane szafy powiększają optycznie pomieszczenie

W sypialni szczególną uwagę zwraca łóżko z zagłówkiem wykonanym z miękkiej tkaniny w odcieniu głębokiego granatu, którego kolor nawiązuje kanapy w salonie. Na wprost łóżka można zauważyć niebanalne dwie lustrzane szafy, znajdujące się na dwóch przeciwstawnych ścianach. Szafy tworzą zwielokrotnione odbicia wnętrza oraz innych detali obecnych w sypialni. Rozwiązanie zaproponowane przez architekta pozwoliło na zagospodarowanie miejsca na przechowywanie, jednocześnie nie zapełniając całej ściany półkami. Nowoczesny charakter sypialni został ocieplony klasycznymi delikatnymi zasłonami w kolorze beżowym.

Kolorowe akcesoria nadają mieszkaniu charakteru

Stonowane kolorystycznie mieszkanie przełamują kolorowe akcesoria i dodatki: poduszki, świeczki, świeczniki, wazony w kolorach: kanarkowym, granatowym lub miętowym. Akcesoria te sprytnie ożywiają przestrzeń równocześnie nadając pomieszczeniom przytulności i spójności.

Projekt: Decoroom

Skomentuj:

44-metrowe mieszkanie w Wilanowie