Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w bloku miłośników przeróbek

Tekst i stylizacja: Iza Skorupka/deko-racja.com, projekt wnętrza: Magdalena Motylińska/m2p2.pl

Sposób na niepowtarzalny wystrój? Zdaniem gospodarzy - jak najwięcej mebli i dodatków zrobionych (albo przerobionych) własnymi rękami. Od stolika po modne lampy.

Mieszkanie w bloku na warszawskim Ursynowie miało nieciekawy układ, który nie odpowiadał Katarzynie i Adamowi. Urządzanie rozpoczęło się więc od wyburzania, do czego namówiła gospodarzy projektantka Magdalena Motylińska. I tak kuchnia oraz toaleta zostały zamienione miejscami; część ścian zlikwidowano, a postawiono nowe, czemu z dużym zainteresowaniem przyglądał się pan domu, z zawodu inżynier. Przy okazji zmniejszono nieco sypialnię i pokój dzienny, tak by między nimi mógł powstać całkiem spory (przechodni) gabinet.

Plan mieszkaniawizualizacja: Delfina Grzelak

W rezultacie powstało wnętrze o amfiladowym układzie, rzadko już dzisiaj spotykanym. Między pokojami zamontowano przesuwane szklane drzwi chowane w ścianie; zwykle pozostają otwarte, dzięki czemu mieszkanie sprawia wrażenie przestronniejszego i łatwo się po nim poruszać.

Gdy opadł kurz po gruntownej przebudowie, zaczęło się aranżowanie wnętrz. Okazało się, że zarówno właściciele, jak i projektantka lubią prace ręczne. Mebli nie ma tu zbyt wiele, za to wiele z nich zostało pomysłowo przerobionych (między innymi łóżko i komoda). Własnym sumptem zrobili również lampy wiszące w kuchni i gabinecie - tak modne obecnie "gołe" żarówki na kolorowych kablach. We wnętrzach widać też zamiłowanie właścicieli do ładnych drobiazgów i ich gorącą miłość do gorącej czerwieni.

Skomentuj:

Mieszkanie w bloku miłośników przeróbek