Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Deska kompozytowa - najciekawsze propozycje

Urszula Markiewicz

Deska kompozytowa jest wygodnym rozwiązaniem przy projektowaniu tarasu. Pozwala łączyć cechy tworzyw sztucznych i drewna co wpływa na trwałość materiału i pozwala zachować świeży wygląd naszego tarasu przez długi czas. Deski tarasowe to świetny wybór dla każdego z nas.

Deska kompozytowa czy drewniana?

Współczesny rynek ukazuje szeroki wybór materiałów związanych z naszym tarasem. Deski tarasowe mają różny charakter, mogą być zarówno drewniane jak i kompozytowe. Pierwsza kategoria pozwala na szeroki wybór tworzywa z którego będzie zrobiony taras. Z kolei druga stawia na klasykę i elegancję. Możliwe jest odpowiednie dobranie drewna pod kolor naszego domu, czy mieszkania, tak by odpowiednio korespondował z ogólną stylistyką pomieszczenia. Możemy wybrać modrzew bądź topolę. Tarasy drewniane są bardziej trwałe i odporniejsze na warunki pogodowe. Dodatkowo też podkreślają szlachetność mebli ogrodowych.

 

Deski kompozytowefot. Siesta Garden/fot. okazje.info, homebook

Taras - propozycje ?

Taras jest jednym z najbardziej zwracających uwagę miejsc na zewnątrz budynków. Dobrze dobrany może dodać naszemu domowi wyjątkowy wygląd bądź podkreślić jego nietypowe cechy. Jeśli będzie zaprojektowany taras z drewna nadana on obiektowi ciepłego wyglądu. Przy wybieraniu desek możemy zwrócić uwagę czy są ryflowane czy nie. Różni się to od siebie elementem żłobienia, które są ułożone równolegle do deski.

Jakie meble pasują do deski?fot. Siesta Garden/fot. okazje info, homebook

Deski - rodzaje

Materiał z  którego są zrobione to kompozyt.  To połączenie drewna i tworzywa sztucznego. Deski tarasowe łączą w sobie naturalny wygląd drewna z  ich praktycznym zastosowaniem. Z racji na ich uniwersalność nie wymagają większych zabiegów pielęgnacyjnych, są bardziej trwalsze i odporne na działania atmosferyczne. Kompozyt jako materiał ma zastosowanie w wielu obszarach techniki, wykorzystuje się go także w budownictwie. Wybór tej deski na taras pozwala cieszyć się długim i zadbanym wyglądem naszego tarasu. Jest to produkt zyskujący coraz większą popularność. Wielu Polaków odchodzi od tradycyjnego myślenia na temat wyboru wyłącznie drewnianych desek tarasowych. Tworzywa sztuczne pozwalają na zaoszczędzenie i efektywne wykorzystanie naszych funduszy, nie tracąc przy tym na wyglądzie. WPC czyli (Wood Plastic Composites) jest konkurentem dla tradycyjnego przemysłu drzewnego, rozwijając coraz bardziej rynek tworzyw sztucznych. Deska kompozytowa nie jest wykorzystywana tylko wewnątrz, coraz częściej materiał ten pojawia się na tarasach i balkonach polskich mieszkań.

Deski kompozytowe i drewnianeFot. IKEA/okazje.info, homebook

Deska elewacyjna - jak wybrać?

Podczas budowy tarasu ważne jest dobranie najbardziej odpowiedniego typu deski. Wiąże się to z tym czy do naszego budynku będą pasować deski drewniane bądź kompozytowe. Ważne jest by materiał, którego użyjemy posiadał najlepszą wytrzymałość na warunki atmosferyczne i biologiczne. To z czego deski są wykonane zależy od ich przeznaczenia i waloru estetycznego produktu. Na taras dedykowane sa wysokiej jakości tworzywa: drewniane lub kompozytowe. Jeśli lubimy tradycyjne rozwiązania warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego drewna. Ciekawym i dobrze wyglądającym materiałem jest modrzew syberyjski (odznacza się dużą wytrzymałością z racji tego w jakich warunkach rósł, wyglądem przypomina drzewo sosnowe. Jako drzewo egzotyczne będzie pasował do stylowych tarasów.

Skomentuj:

Deska kompozytowa - najciekawsze propozycje