Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz we wspólnym domu

Tekst: Aleksandra Szarłat tylizacja: Marianna Bauman Zdjęcia: Marcin Klaban, Michał Mutor

Jak mieszkają Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz? Para postawiła na tradycję.

Grażyna Wolszczak, aktorka filmowa i teatralna . Popularność przyniosła jej rola Yennefer w filmie "Wiedźmin". Fani serialu "Na Wspólnej" znają ją jako miłą Basię. Jaką jest Judytą w "Ja wam pokażę", drugiej części ekranowego hitu "Nigdy w życiu", przekonaliśmy się już w lutym podczas premiery filmu.

Cezary Harasimowicz, znany scenarzysta, pisarz i dramaturg, prywatnie partner życiowy Grażyny Wolszczak. Oboje kochają sztukę i piękne przedmioty. Sporo ich zgromadzili w swoim mieszkaniu w starej kamienicy w Warszawie .

Kiedyś marzyłam o własnym domu - mówi Grażyna. - Gdy powstał, zrozumiałam, że to nie jest moje miejsce na ziemi. Dom był za miastem, więc traciłam sporo czasu na dojazdy. Teraz, by dotrzeć na spotkanie, potrzebuję 15 minut, nie muszę kosić trawy, dbać o rynny, mam święty spokój...

Nie przywiązuję się do rzeczy - opowiada Grażyna. - Jeśli przed-miot przestaje mi się podobać, wymieniam go na inny. Lubię tylko pamiątkowe bibeloty, które mają swą historię.

Ulubione kolory to odcienie brzoskwini i moreli. Grażyna dobiera ciepłe pastele, dzięki czemu wnętrza są przytulne. Jedną ze ścian w salonie ozdobiła tynkiem strukturalnym w kolorze ciemnej terakoty.

Skomentuj:

Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz we wspólnym domu