33,5 m kw. dla 1 osoby Wydzielone miejsce na szafy
Zastanawiam się, gdzie w moim małym mieszkaniu umieścić szafy. Nie chcę, by ograniczały przestrzeń. Na razie zamieszkam w nim sama, nie będę więc potrzebować dużej kuchni, wystarczą mi tylko niezbędne sprzęty (w tym niewielki jednokomorowy zlewozmywak). Nie wiem, czy wydzielić miejsce do spania, czy po prostu zdecydować się na rozkładaną kanapę. Często oglądam filmy i bardzo mi zależy na wygodnym kącie wypoczynkowym. W łazience chciałabym mieć dużą wannę. W którym miejscu ją ustawić? Monika z Warszawy
Magdalena Żmihorska-Tomasik
Dodatkowa, dość obszerna szafa znajduje się w pokoju tuż przy aneksie wypoczynkowym. Natomiast wzdłuż całej ściany w przedpokoju warto usytuować wąską szafkę na wierzchnie okrycia (bądź wieszaki i szafkę na buty). W otwartej przestrzeni dziennej oprócz aneksu kuchennego i wypoczynkowego zaplanowałam kameralny kąt do pracy z biurkiem. Mieści się on w narożniku pokoju przy balkonowych drzwiach, dociera więc do niego dużo dziennego światła. W rogu naprzeciwko usytuowałam aneks wypoczynkowy z rozkładaną kanapą (to jednocześnie miejsce do spania) i fotelem. Kuchenna zabudowa ma jeden ciąg roboczy oraz wyspę. Od strony pokoju stoi przy niej duży stół. W łazience jest wanna z zaokrąglonym narożnikiem (160 x 80 cm), umywalka (szer. 60 cm), sedes i pralka (60 x 60 cm). Aby ułatwić poruszanie się po przedpokoju, w wejściu do łazienki proponuję zamontować suwane drzwi.
Rozwiązanie 2
Ryszard Tomasik
Nietypowe wejście atrakcyjnie otwiera przestrzeń dzienną i zarazem doświetla ciemny przedpokój. Aneks sypialny z dużym łóżkiem i szafą wnękową (ze skośną szczytową ścianką) od strony pokoju jest osłonięty wysokim regałem na książki i sprzęt radiowo-telewizyjny. Naprzeciwko regału proponuję urządzić część wypoczynkową z kanapą i małym stolikiem. Kuchenna zabudowa ma kształt litery L. Na przedłużeniu ciągu roboczego znajduje się aneks jadalny. Stanowi on umowną granicę między pokojem dziennym a kuchnią. Łazienka jest zamykana suwanymi drzwiami zamontowanymi w lekko ściętym narożniku. W pomieszczeniu tym proponuję zainstalować dużą prostokątną wannę (170 x 80 cm), umywalkę (szer. 60 cm), dużą pralkę (60 x 60 cm) oraz sedes.
- Więcej o:
![34,2 m kw. jednopokojowe dla 2 osób 34,2 m kw. jednopokojowe dla 2 osób]()
34,2 m kw. dla 2 osób: dodatkowy pokoik w kawalerce
![Projektowanie wnętrz. 35,4 m kw. jednopokojowe dla 2 osób Projektowanie wnętrz. 35,4 m kw. jednopokojowe dla 2 osób]()
35,4 m kw. dla 2 osób: mała kawalerka może być wygodna
![Projektowanie wnętrz. 36,4 m kw. jednopokojowe dla 2 osób Projektowanie wnętrz. 36,4 m kw. jednopokojowe dla 2 osób]()
36,4 m kw. dla 2 osób: kawalerka dla dwojga
![Pomiędzy trzy liście cykasa, które do złudzenia przypominają palmowe, wkładamy gerbery i narcyzy oraz ich podwinięte liście. Pamiętajmy, by kolejne warstwy mocować dokoła cykasa - wtedy palemka z każdej strony będzie wyglądała równie efektownie. 08.04.2006 DLA KWARTALNIK BUKIETY PALMY WIELKANOCNE WIELKANOC 2007 WYKONANIE: AGNIESZKA SOKOLOWSKA FLORYSTYKA KOMPOZYCJE FLORYSTYCZNE KOMPOZYCJA FLORYSTYCZNA BUKIET FOT. LUKASZ ZANDECKI / AGENCJA GAZETA]()
Palmowe bukiety
![Arup, Zrównoważone biuro w Krakowie Arup, Zrównoważone biuro w Krakowie]()
Innowacje w zrównoważonym designie: nowa siedziba Arup w Krakowie
![Nowe oczyszczacze powietrza Bosch Air Nowe oczyszczacze powietrza Bosch Air]()
Nowe oczyszczacze powietrza Bosch Air
![Dzięki dobremu oświetleniu w garderobie łatwi jest nam znaleźć czy porządkować rzeczy Oświetlenie garderoby]()
Jak doświetlić garderobę?
![Solidna i funkcjonalna lampka biurkowa to niezbędne wyposażenie w pokoju przeznaczonym do pracy Oświetlenie miejsca pracy]()
Jakie światło do pracy w domu?









