Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

33,5 m kw. dla 1 osoby Wydzielone miejsce na szafy

Red.

Zastanawiam się, gdzie w moim małym mieszkaniu umieścić szafy. Nie chcę, by ograniczały przestrzeń. Na razie zamieszkam w nim sama, nie będę więc potrzebować dużej kuchni, wystarczą mi tylko niezbędne sprzęty (w tym niewielki jednokomorowy zlewozmywak). Nie wiem, czy wydzielić miejsce do spania, czy po prostu zdecydować się na rozkładaną kanapę. Często oglądam filmy i bardzo mi zależy na wygodnym kącie wypoczynkowym. W łazience chciałabym mieć dużą wannę. W którym miejscu ją ustawić? Monika z Warszawy

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Dodatkowa, dość obszerna szafa znajduje się w pokoju tuż przy aneksie wypoczynkowym. Natomiast wzdłuż całej ściany w przedpokoju warto usytuować wąską szafkę na wierzchnie okrycia (bądź wieszaki i szafkę na buty). W otwartej przestrzeni dziennej oprócz aneksu kuchennego i wypoczynkowego zaplanowałam kameralny kąt do pracy z biurkiem. Mieści się on w narożniku pokoju przy balkonowych drzwiach, dociera więc do niego dużo dziennego światła. W rogu naprzeciwko usytuowałam aneks wypoczynkowy z rozkładaną kanapą (to jednocześnie miejsce do spania) i fotelem. Kuchenna zabudowa ma jeden ciąg roboczy oraz wyspę. Od strony pokoju stoi przy niej duży stół. W łazience jest wanna z zaokrąglonym narożnikiem (160 x 80 cm), umywalka (szer. 60 cm), sedes i pralka (60 x 60 cm). Aby ułatwić poruszanie się po przedpokoju, w wejściu do łazienki proponuję zamontować suwane drzwi.

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Nietypowe wejście atrakcyjnie otwiera przestrzeń dzienną i zarazem doświetla ciemny przedpokój. Aneks sypialny z dużym łóżkiem i szafą wnękową (ze skośną szczytową ścianką) od strony pokoju jest osłonięty wysokim regałem na książki i sprzęt radiowo-telewizyjny. Naprzeciwko regału proponuję urządzić część wypoczynkową z kanapą i małym stolikiem. Kuchenna zabudowa ma kształt litery L. Na przedłużeniu ciągu roboczego znajduje się aneks jadalny. Stanowi on umowną granicę między pokojem dziennym a kuchnią. Łazienka jest zamykana suwanymi drzwiami zamontowanymi w lekko ściętym narożniku. W pomieszczeniu tym proponuję zainstalować dużą prostokątną wannę (170 x 80 cm), umywalkę (szer. 60 cm), dużą pralkę (60 x 60 cm) oraz sedes.

    Więcej o:

Skomentuj:

33,5 m kw. dla 1 osoby Wydzielone miejsce na szafy