Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

74 m kw. dla 3 osób Łazienka z wanną i kabiną

Red.

Naszym marzeniem jest przestronna łazienka, w której zmieściłaby się zarówno wanna, jak i kabina prysznicowa. Tymczasem w naszym mieszkaniu (dość dużym) łazienka jest naprawdę mikroskopijna. Są za to aż cztery pokoje - zbyt dużo dla naszej trzyosobowej rodziny. Czy dałoby się tak przebudować wnętrze, by kosztem tych pokoi powiększyć łazienkę? Chcielibyśmy też mieć obszerny pokój dzienny, najchętniej z wygodnym aneksem jadalnym. Jan z Chełma

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

W nowej łazience zgodnie z Pana życzeniem zaplanowałam wannę narożną (150 x 150 cm) i kabinę prysznicową (90 x 90 cm). Oprócz tych urządzeń jest jeszcze podwieszany sedes i zamontowana w blacie duża umywalka (szer. 60 cm). Pod blatem umieściłam pralkę (60 x 60 cm) oraz szafki. Połączony z przedpokojem pokój dzienny został powiększony o dawną łazienkę. Przy wejściu do niego proponuję usytuować wygodny aneks jadalny osłonięty załamaną ścianką z luksferów. Kąt wypoczynkowy znajduje się w głębi pomieszczenia, tuż przy balkonowym oknie. W pozostałych dwóch pokojach mieści się sypialnia rodziców oraz pokój dziecka. Kuchnia pozostała na swoim miejscu. Ciąg roboczy zaplanowałam wzdłuż jednej ściany; naprzeciw niego stoi kredensik, a przy oknie - niewielki trzyosobowy stół, przy którym można spożywać codzienne posiłki. W przedpokoju wydzieliłam praktyczną garderobę.

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Nowo postawiona ścianka tworzy niewielką wnękę na podwieszany sedes. Z drugiej strony ścianki jest zamontowana umywalka (szer. 60 cm). W części kąpielowej znajduje się też wanna (160 x 70 cm) oraz okrągła kabina prysznicowa (śr. 100 cm). Pralkę (45 x 60 cm) umieściłem w zamykanej wnęce przy pionach wod.-kan. Dwa sąsiadujące ze sobą mniejsze pokoje przeznaczyłem na sypialnię rodziców i pokój dziecka. Trzeci mały pokój został włączony w strefę dzienną - w tym miejscu zaplanowałem kąt wypoczynkowy. Kąt jadalny znajduje się tuż przy aneksie kuchennym. W ciągu roboczym w kształcie litery L zmieściła się kuchenka i zlewozmywak. Pozostałe urządzenia zostały umieszczone w specjalnej zabudowie, w której od strony przedpokoju jest duża szafa, a od strony pokoju - półki na sprzęt RTV.

Skomentuj:

74 m kw. dla 3 osób Łazienka z wanną i kabiną