Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

46 m kw. dla 2 osób: wygodniejszy przedpokój

Red.

Zastanawiamy się, jak zagospodarować duży, ale niestety niezbyt funkcjonalny przedpokój. Możemy zrezygnować z pierwotnie zaplanowanej wnęki przeznaczonej na szafę, a tę usytuować w sypialni. W pokoju dziennym oprócz aneksu wypoczynkowego chcielibyśmy mieć kącik jadalny oraz regały na książki. Marlena i Marek ze Szczecina

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Dzięki tym niewielkim zmianom poszerzone zostało również wejście do strefy dziennej. Od części wejściowej do mieszkania oddziela ją szafa; za nią jest idealne miejsce na regały z książkami. W pokoju przy ścianie między oknami proponuję usytuować aneks jadalny z dużym stołem, natomiast w narożniku obok balkonu - wygodny kąt wypoczynkowy z kanapą, fotelem i stolikiem. Otwarta na pokój dzienny kuchnia z ciągiem roboczym w kształcie litery L została nieznacznie zmniejszona na korzyść łazienki. Od strony pokoju kuchnię osłania wnęka na sprzęt radiowo-telewizyjny oraz wysoki regał.

W mniejszym pokoju znajduje się sypialnia. Oprócz dużego łóżka ze swobodnym dostępem z obydwu stron jest tu duża szafa zajmująca prawie całą ścianę i komoda. Przy wejściu do pomieszczenia zmieściła się też mała szafka. Łazienka ma taką samą wielkość jak na pierwotnym planie. Zmieniłam tylko kształt ściany z drzwiami, tak by powstała wnęka na wannę (160 x 70 cm); w pozostałych ścianach działowych zaplanowałam luksfery. W łazience jest też umywalka (szer. 55 cm), podwieszany sedes i płytka pralka (40 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Anna Malesińska

Zmodernizowany przedpokój jest znacznie mniejszy niż planowany, ale dobrze pełni swoją funkcję (jest w nim miejsce na niewielką szafę wnękową). Naprzeciwko niego umieściłam aneks wypoczynkowy z kanapą i fotelami. Tuż obok, w płytkiej wnęce przy ścianie wydzielającej sypialnię, jest regał na książki, natomiast przy ścianie łazienki - szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny oraz dodatkowy regał. W otwartym na pokój dzienny aneksie kuchennym znajduje się funkcjonalny ciąg roboczy w kształcie litery L, a na wprost - wygodny kąt jadalny. Usytuowanie i wielkość sypialni nie zostały zmienione. W pomieszczeniu mieści się duże łóżko z nocną szafką oraz pojemna szafa zajmująca całą ścianę. W łazience - nieco zmniejszonej na korzyść przedpokoju - proponuję zainstalować narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), umywalkę (szer. 55 cm), sedes i płytką pralkę (40 x 60 cm).

Skomentuj:

46 m kw. dla 2 osób: wygodniejszy przedpokój