Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

40 m kw. dla 1 osoby Pomysł na otwartą kuchnię

Red.

Zastanawiam się, w jaki sposób urządzić kuchnię w moim niewielkim mieszkaniu. Chciałabym, by była otwarta na pokój dzienny. Podobają mi się długie blaty robocze, nie wiem jednak, czy taki blat się u mnie zmieści. W pobliżu kuchni marzy mi się wygodny aneks jadalny z dużym stołem. Gdzie w łazience wydzielić miejsce na pralkę? W niefunkcjonalnym przedpokoju przydałaby się choćby mała szafa na wierzchnie ubrania. Krystyna z Bisztynka

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Ciąg kuchenny ma kształt litery L; w jego narożniku zaplanowałam zlewozmywak. Przy pionie wodno-kanalizacyjnym jest dobre miejsce na lodówkę. Zasięg kuchni umownie wyznaczają ułożone skosem płytki ceramiczne. Sypialnia ma taką samą wielkość jak na planie wyjściowym. Mieści się w niej duże łóżko z szafką nocną oraz szafa. W pokoju dziennym przy ścianie sypialni znajduje się kąt wypoczynkowy z narożną kanapą, a naprzeciwko niego, przy drzwiach balkonowych - długa komoda na sprzęt radiowo-telewizyjny. Kształt łazienki nieco się zmienił. Nowo postawione ściany tworzą praktyczne wnęki: w łazience - na kabinę prysznicową (90 x 90 cm) i pralkę (60 x 60 cm), a w przedpokoju - na szafę na wierzchnie okrycia. W łazience jest też umywalka (szer. 60 cm) i sedes.

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Kuchnia po nieznacznym przesunięciu łazienkowej ściany jest nieco mniejsza, ale ma za to regularny kształt. W ciągu roboczym zmieściły się wszystkie niezbędne kuchenne urządzenia. Przesunięta została też ściana między łazienką a przedpokojem, dzięki czemu przy drzwiach wejściowych do mieszkania jest miejsce na sporą szafę. Druga szafa znajduje się w sypialni; miejsce na nią wygospodarowałem dzięki przeniesieniu drzwi na drugą ścianę. W sypialni oprócz szafy jest duże łóżko dostępne z obu stron. W kącie wypoczynkowym proponuję ustawić dwie mniejsze kanapy; za nimi, w rogu pokoju, powstanie miejsce np. na stojącą lampę. Komoda ze sprzętem radiowo-telewizyjnym znajduje się przy ścianie sypialni. Łazienka jest teraz nieco większa. Zaplanowałem w niej prostokątną wannę (160 x 70 cm), podwieszany sedes, umywalkę (szer. 60 cm) i pralkę (60 x 60 cm).

Skomentuj:

40 m kw. dla 1 osoby Pomysł na otwartą kuchnię