Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sypialnia w romantycznym duchu

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski

Sypialnia szczególnie wdzięcznie poddaje się zmianom, które nie wymagają poważnego remontu ani nowego wyposażenia. Wystarczy inne nakrycie łóżka i zasłony oraz kilka nowych drobiazgów, by uległa zupełnej metamorfozie.

METAMORFOZA POKOJ SYPIALNIA MEBLE
PRZED ZMIANĄ. Pokój wyglądał porządnie i schludnie, ale - trzeba przyznać - dość nijako. Brakowało mu zdecydowanego klimatu, który tworzą barwne tkaniny, motywy dekoracyjne, lampy, obrazki i inne detale.
Fot. Rafał Lipski
Styl wiejskich domów w Anglii, nazywany również romantycznym, został przywołany w tej sypialni w bardzo prosty sposób - głównie za pomocą tkanin zakrywających duże powierzchnie, a przez to

od razu rzucających się w oczy. I tak na łóżku pojawiła się pikowana narzuta i pościel w drobne różyczki na jednobarwnym tle (wzory charakterystyczne dla tego stylu). W oknach miejsce przejrzystych firan zajęły grubsze zasłony, dodające wnętrzu przytulności. Ciemne drewniane płaszczyzny zostały nieco zakryte: wezgłowie łóżka schowano pod pokrowcem, a na podłogę położono dywaniki. Neutralną dotąd kolorystykę ożywiły odcienie różowego. A reszta to już sprawa drobnych dekoracyjnych dodatków.

    Więcej o:

Skomentuj:

Sypialnia w romantycznym duchu