Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

88,5 m kw. dla 3 osób: jeszcze większa część dzienna

Red.

Choć pokój dzienny w moim mieszkaniu wcale nie jest mały, Myślę o jego powiększeniu - chciałbym zlikwidować korytarzyk przy pokojach. Zależy mi też na trzeciej sypialni albo znalezieniu jakiegoś innego miejsca do spania dla gości. W łazience chciałbym mieć i wannę, i kabinę prysznicową. Czy uda się pogodzić te oczekiwania? Gdzie zaplanować szafy? Grzegorz z Warszawy

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

KUCHNIA jest otwarta na kąt jadalny - oddziela ją tylko barek, który pełni funkcję stolika śniadaniowego (w razie potrzeby można tu zrobić tzw. wyspę, np. z kuchenką). Zabudowę tworzą dwa ciągi robocze w kształcie litery L, przedzielone ścianą z pionami. Wyposażenie kąta wypoczynkowego, usytuowanego w obszernej wnęce za kuchenną ścianą, stanowi narożna kanapa, dwa fotele, stolik oraz komoda. Po drugiej stronie pokoju stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Strefę wejściową do mieszkania wydziela zabudowa, w której od strony PRZEDPOKOJU mieści się duża szafa, a od strony pokoju dziennego - trzy wnękowe regały na książki lub na dekoracyjne przedmioty. Druga szafa znajduje się w sypialni rodziców. W nieznacznie powiększonej łazience jest narożna wanna (150 x 100 cm), kabina prysznicowa z murowanym brodzikiem (90 x 110 cm), umywalka (szer. 60 cm) oraz podwieszany sedes. Udało się też powiększyć nieco toaletę. Dzięki temu oprócz sedesu i małej umywalki mieści się w niej płytka pralka (60 x 40 cm).

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Miejscem do spania dla gości jest rozkładana kanapa w pokoju dziennym. Jeden z pozostałych pokoi przeznaczyłem dla dziecka, w drugim urządziłem Państwa sypialnię. Przedpokój od części dziennej oddziela szafa wnękowa. ŁAZIENKĘ przesunąłem nieco w stronę pokoju dziecka i powiększyłem. Teraz bez trudu mieszczą się w niej - przedzielone ścianką - wanna (70 x 160 cm) i kabina prysznicowa (80 x 80 cm); jest też podwieszany sedes i umywalka (szer. 48 cm). Pralkę (40 x 60 cm) proponuję zainstalować w schowku wygospodarowanym w przedpokoju po przesunięciu łazienki.

Skomentuj:

88,5 m kw. dla 3 osób: jeszcze większa część dzienna