Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

94 m kw. dla 4 osób Część dzienna, część nocna

Red.

Nasze nowe mieszkanie ma cztery pokoje. Wszystkie chcemy zachować - największy przeznaczyć na część dzienną, w trzech pozostałych urządzić sypialnie: naszą i dzieci. Blisko kuchni - częściowo otwartej na pokój - przydałby się kącik jadalny z dużym stołem. Zależy nam też na pozostawieniu osobnej toalety (przyda się w kilkuosobowej rodzinie). Szukamy miejsca na szafy. Katarzyna i Filip z Opola

94 m kw. czteropokojowe dla 4 osób
94 m kw. czteropokojowe dla 4 osób
Rozwiązanie 1

Monika Lisowska-Łętocha/ARCHON+

Pokój dzienny jest na tyle duży, że można w nim zaplanować trzy nie kolidujące ze sobą aneksy: wypoczynkowy, do pracy oraz jadalny (duży prostokątny stół proponuję ustawić przy częściowo przeszklonej ściance wydzielającej wejście z przedpokoju do kuchni). Kąt do pracy od strony narożnej kanapy jest osłonięty szafką (komodą) na sprzęt radiowo-telewizyjny. Kuchnię od pokoju umownie oddziela biegnący skosem blat-barek. Zabudowa ma kształt litery L; w narożniku został zainstalowany zlewozmywak. W mniejszym pokoju z balkonem usytuowałam sypialnię rodziców z dużym łóżkiem i szafami. Dwa pozostałe pokoiki są przeznaczone dla dzieci. Łazienka ma ścięty narożnik - dzięki temu wejście do sąsiadującego z nią pokoju jest znacznie wygodniejsze. W łazience mieści się duża prostokątna wanna (170 x 80 cm), umywalka (szer. 56 cm) zamontowana na skośnej ściance, pralka (60 x 60 cm) oraz sedes. Malutka toaleta została nieco powiększona.

Rozwiązanie 2

Wioletta Sawczuk

Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery U; przy nim zmieścił się mały blat śniadaniowy. Sypialnię rodziców (z niewielką garderobą) urządziłam w pokoju sąsiadującym z łazienką. Narożnik między tymi pomieszczeniami został ścięty; jego falista forma nawiązuje do owalnej wanny (180 x 80 cm). Oprócz niej zaplanowałam w łazience nablatową umywalkę (szer. 58 cm) oraz sedes. Funkcję dodatkowej łazienki pełni powiększona toaleta. Wystarczyło niewielkie przesunięcie ścianek - teraz mieści się w niej sedes, umywalka, kabina prysznicowa (80 x 80 cm) oraz pralka (60 x 60 cm).

Skomentuj:

94 m kw. dla 4 osób Część dzienna, część nocna