Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

53 m kw. dla 4 osób Antresola czy dodatkowy pokój?

Red.

Kiedy urodziła się córka i zamieszkała z nami babcia, zabrakło nam jednego pokoju (teraz są dwa). Na razie byłby to pokoik babci, w przyszłości - dziecka. Czy uda się go wydzielić w naszym mieszkaniu? Ma ono prawie trzy metry wysokości. Może więc zbudować antresolę z miejscem do spania, a pod nią urządzić kąt do pracy, którego bardzo potrzebujemy? Kuchnię chcemy otworzyć na pokój dzienny. Aneta z Warszawy

53 m kw. dwupokojowe dla 4 osób
53 m kw. dwupokojowe dla 4 osób
Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

W Państwa sypialni oprócz dużego łóżka znajduje się szafa, a przy niej - kąt do pracy z niewielkim biurkiem. Kuchnia z ciągiem roboczym w kształcie litery L jest połączona z pokojem dziennym. Na umownej granicy między nimi stoi spory stół; naprzeciwko niego, przy drzwiach balkonowych, zaplanowałam kąt wypoczynkowy z narożną kanapą i stolikiem. Powiększyłam nieco łazienkę, przesuwając jej ścianę w stronę pokoju dziennego, i zmieniłam usytuowanie drzwi (proponuję zamontować przesuwane, chowające się w ścianie). W łazience zaplanowałam dużą prostokątną wannę (180 x 80 cm), umywalkę (szer. 50 cm), sedes i pralkę (60 x 60 cm). Przedpokojowa wnęka to idealne miejsce na schowek albo garderobę.

Rozwiązanie 2

Wioletta Sawczuk

Takie rozwiązanie zapewnia niezbędną prywatność i wygodę wszystkim domownikom. Pokój babci (w przyszłości dziecka) i Państwa sypialnia są zamykane przesuwanymi drzwiami. Bardzo dobrym pomysłem jest też otwarcie kuchni na pokój dzienny. Wnętrze zyskuje na przestronności, można też zlikwidować ciasny korytarzyk przy łazience. To z kolei pozwala na jej powiększenie - teraz mieści się tu narożna wanna (170 x 100 cm), umywalka (szer. 55 cm), podwieszany sedes oraz pralka (60 x 60 cm). Wejście do łazienki zostało przeniesione.

Skomentuj:

53 m kw. dla 4 osób Antresola czy dodatkowy pokój?