Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

54 m kw. dla 3 osób: jeszcze jedno pomieszczenie

Red.

Wkrótce odbieramy mieszkanie. Nie do końca odpowiada nam zaplanowana liczba i układ pomieszczeń - potrzebny jest dodatkowy pokój. Chcielibyśmy mieć kuchnię połączoną z salonem, pokój dla dziecka i sypialnię dla nas. W przedpokoju zamiast szafy przydałaby się garderoba. Ponieważ łazienka jest dość wąska, myślimy o kabinie prysznicowej. Jak urządzić to pomieszczenie? Przemysław z Gdyni

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Przy kuchennym ciągu roboczym (ma kształt litery L) usytuowałam spory stół. Naprzeciwko, przy ścianie SYPIALNI, znajduje się kąt wypoczynkowy. Położenie ŁAZIENKI tuż przy drzwiach wejściowych nie pozwala na jej poszerzenie. Stąd skośne ściany, które zmieniły jej kształt i pozwoliły efektownie ją urządzić. W najwęższym miejscu usytuowałam duży brodzik o nieregularnym kształcie. Pozostałą przestrzeń zajmuje umywalka (szer. 60 cm), sedes i pralka (60 x 48 cm). Skosem poprowadziłam także ściany pomieszczeń znajdujących się po drugiej stronie mieszkania. Tworzą one przejrzysty ciąg komunikacyjny oraz urozmaicają wystrój. Ściany łazienki i garderoby są częściowo przeszklone - luksfery pozwolą doświetlić te ciemne wnętrza.

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Kuchnię, zgodnie z Państwa sugestią, otworzyłem na POKÓJ DZIENNY. Blat roboczy w kształcie litery L jest częściowo przesłonięty regałem z płyt gipsowo-kartonowych, na którym stoi m.in. telewizor, dobrze widoczny z ustawionej naprzeciwko kanapy. Kąt jadalny z dużym okrągłym stołem znajduje się tuż przy wyjściu na balkon.

POKÓJ DZIECKA pozostał w niezmienionym kształcie. Oprócz łóżka i biurka zaplanowałem w nim - podobnie jak w sypialni rodziców i przedpokoju - niewielką szafę (przydadzą się ze względu na nie-wielką powierzchnię garderoby). Łazienka jest nieco mniejsza niż na planie wyjściowym, ale ustawna. Wnęka przy pionach wodno-kanalizacyjnych to dobre miejsce na kabinę prysznicową (110 x 80 cm). Pozostałe wyposażenie stanowi umywalka (szer. 60 cm), sedes oraz pralka (60 x 60 cm).

Skomentuj:

54 m kw. dla 3 osób: jeszcze jedno pomieszczenie