Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

47,5 m kw. dla 3 osób Mała łazienka i miejsce na pralkę

Red.

W naszym mieszkaniu łazienka jest tak mała, że nie mieści się w niej pralka. Gdzie znaleźć na nią miejsce? Wolelibyśmy nie instalować jej w kuchni. Najmniejszy pokój chcielibyśmy przeznaczyć na naszą sypialnię, średni dla dziecka, natomiast w największym urządzić pokój dzienny z rozkładana kanapą (dla gości). Marzy nam się garderoba, ale zadowolimy się także dużymi szafami. Marysia i Michał z Poznania

47,5 m kw. trzypokojowe dla 3 osób
47,5 m kw. trzypokojowe dla 3 osób
Rozwiązanie 1

Krzysztof Radzanowski

W malutkim pomieszczeniu gospodarczym pełniącym funkcję pralni zmieści się nie tylko standardowa pralka (60 x 60 cm), ale także szafki na zapas proszków, środków czystości, ręczników itp. W łazience oprócz prostokątnej wanny (140 x 70 cm) znajduje się umywalka (szer. 50 cm) i podwieszany sedes. Na zmniejszeniu pokoi zyskał przedpokój - dotąd ciasny, ciemny i o nieregularnym kształcie. Po zmianach stał się przestronniejszy i jaśniejszy; przy drzwiach wejściowych proponuję ustawić szafę na okrycia wierzchnie (szafy są też w pozostałych pokojach). Pokój dziecka jest wyposażony w łóżko i narożne biurko. Z nim sąsiaduje pokój dzienny, w którym zaplanowałem kąt wypoczynkowy z rozkładaną kanapą, fotelem i szafkami, a przy ścianie naprzeciwko - komodę na sprzęt radiowo-telewizyjny oraz regał, np. na książki. Bliżej wejścia do pokoju usytuowałem duży prostokątny stół. Sypialnia jest niewielka, ale w sam raz na podwójne łóżko. Małą szafę proponuję umieścić we wnęce powstałej po przebudowaniu ściany pomiędzy pokojem a kuchnią. Wnęka ta osłania w kuchni odcinek blatu, który może być używany jako stolik śniadaniowy. Wszystkie urządzenia kuchenne, czyli lodówka, kuchenka oraz zlewozmywak, zostały zainstalowane w drugiej części ciągu roboczego.

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

Schowek jest niewielki - akurat na pralkę (60 x 60 cm) oraz wąskie półki na detergenty. Łazienka ma nieco zmieniony kształt, dzięki czemu mieści się w niej wygodna duża wanna (160 x 70 cm). Proponuję wybrać model ze ściętym narożnikiem - wtedy w pomieszczeniu będzie można bez problemu zainstalować umywalkę (szer. 55 cm) oraz narożny podwieszany sedes. Z przestrzeni pokoju dziennego wygospodarowałam garderobę zamykaną składanymi drzwiami. Zarówno do niej, jak i do znajdujących się obok pokoi wchodzi się z niewielkiego korytarzyka. Pokój dzienny jest wyposażony w rozkładaną narożną kanapę, szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny, regały oraz okrągły stół, przy którym swobodnie może usiąść do posiłku kilka osób. W pokoju dziecka stoi łóżko, regały z blatem-biurkiem i szafa. Sypialnia rodziców (z łóżkiem i sporą szafą) jest teraz mniejsza, ale ma za to lepsze proporcje. Wchodzi się do niej z kuchni przez przesuwane drzwi chowane w ścianie. Dzięki tym zmianom w przedpokoju, przy drzwiach wejściowych do mieszkania, powstał kącik na małą szafę na okrycia wierzchnie. Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L. Przy ścianie jest dobre miejsce na kwadratowy stół.

Skomentuj:

47,5 m kw. dla 3 osób Mała łazienka i miejsce na pralkę