Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

66,4 m kw. dla 3 osób: pod dyktando dużych okien

Red.

W pokoju dziennym są drzwi balkonowe oraz dwa duże okna sięgające aż do podłogi. Jak urządzić pomieszczenie, nie zasłaniając żadnego okna? Wolelibyśmy nie zastawiać ich meblami, na przykład narożną kanapą, którą mamy zamiar wstawić, czy komodą. Kuchnię chcemy pozostawić otwartą i oddzielić ją od pokoju jedynie wysokim barkiem. Który pokój przeznaczyć dla dziecka? Agnieszka i Marcin z Zielonej Góry

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

POKÓJ DZIENNY jest nieco większy niż na planie wyjściowym - to efekt nieznacznego przesunięcia ściany pomiędzy kuchnią a sąsiadującym z nią pokojem. Kuchenna zabudowa zapewnia mnóstwo miejsca do pracy i do przechowywania; w rogu, w pobliżu okna, warto zainstalować zlewozmywak. Do KUCHNI przylega przedpokojowa szafa wnękowa; od strony pokoju dziennego stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Pokój położony za kuchnią proponuję przeznaczyć dla dziecka (jest odizolowany od części dziennej, a przez to cichszy). Chociaż został nieco zmniejszony, bez problemu mieści się w nim łóżko, duże biurko, regaliki oraz szafa. W drugim z mniejszych pokoi urządziłam Państwa SYPIALNIĘ. Łazienka ma taką samą powierzchnię jak planowana, ale nieco inne proporcje. Jest w niej narożna kabina prysznicowa (90 x 90 cm), umywalka (szer. 60 cm), sedes oraz pralka (60 x 60 cm). Przy łazience i POKOJU DZIECKA pozostawiłam korytarzyk; również w nim udało się wygospodarować miejsce na szafę.

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Do aneksu kuchennego można teraz wejść zarówno z PRZEDPOKOJU, jak i z pokoju dziennego. Wszystkie urządzenia (również standardowa pralka o wymiarach 60 x 60 cm) znajdują się w zabudowie usytuowanej przy ścianie. Dla dziecka proponuję przeznaczyć pokój sąsiadujący z częścią dzienną, a na Państwa sypialnię - pokój za kuchnią. Jest mniejszy niż planowany, bo jego kosztem została powiększona niewielka ŁAZIENKA, którą wyposażyłem w prostokątną wannę (170 x 80 cm), umywalkę (szer. 60 cm) oraz podwieszany sedes zainstalowany na narożnej ściance. W pokoju dziecka, sypialni rodziców oraz w korytarzyku przy łazience są szafy.

    Więcej o:

Skomentuj:

66,4 m kw. dla 3 osób: pod dyktando dużych okien