Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

56,9 m kw. dla 3 osób: pomysły na aneks kuchenny

Red.

W naszym mieszkaniu kuchnia jest częścią pokoju dziennego. Podoba nam się takie rozwiązanie, prosimy więc o podpowiedź, jak funkcjonalnie urządzić aneks kuchenny? Zastanawiamy się, gdzie najlepiej usytuować kąt jadalny ze stołem dla czterech osób. Najmniejszy pokój chcemy przeznaczyć dla dziecka, a średni - na naszą sypialnię (z dużą szafą). W łazience marzy nam się wanna, ale czy starczy na nią miejsca? Dionizy z Warszawy

Rozwiązanie 1

Ryszard Tomasik

Do KUCHNI wchodzi się teraz bezpośrednio z przedpokoju. Funkcjonalny ciąg roboczy ma kształt litery U. Przy szafkach od strony POKOJU DZIENNEGO ustawiłem duży stół - swobodnie zmieszczą się przy nim co najmniej cztery osoby. W rogu pokoju zaplanowałem kąt wypoczynkowy z kanapą i okrągłym stolikiem, a przy ścianie naprzeciw - niskie komody (m.in. na sprzęt radiowo-telewizyjny). Najmniejszy pokój, sąsiadujący z dziennym, zgodnie z Państwa sugestią przeznaczyłem dla dziecka. Jego umeblowanie stanowi biurko, regały na książki i zabawki, łóżko oraz szafa. Dzięki przesunięciu ściany oddzielającej to pomieszczenie od PRZEDPOKOJU tuż obok drzwi wejściowych do mieszkania zmieściła się druga, mniejsza szafa. W Państwa sypialni, urządzonej w średnim pokoju, wydzieliłem sporą garderobę zamykaną przesuwanymi drzwiami. Ze względu na wąski przedpokój przesuwane drzwi proponuję zamontować także w łazience. W tym pomieszczeniu zaplanowałem prostokątną wannę (180 x 80 cm), umywalkę (szer. 60 cm), sedes oraz - we wnęce przy pionie wodno-kanalizacyjnym - standardową pralkę (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Magdalena Żmihorska-Tomasik

W części dziennej zaplanowałam dwa aneksy: wypoczynkowy (z kanapą i stolikiem) oraz jadalny (z dużym stołem, ewentualnie rozkładanym) usytuowany przy ścianie najmniejszego pokoju. Pokój ten proponuję przeznaczyć na Państwa SYPIALNIĘ. Wchodzi się teraz do niej wprost z części dziennej. Przeniesienie drzwi na inną ścianę pozwoliło wygospodarować miejsce na dwie pojemne szafy (w sypialni i w przedpokoju). Dla dziecka przeznaczyłam natomiast średni pokój - lepiej odizolowany od reszty mieszkania zapewnia dobre warunki do nauki i odpoczynku. Jest mniejszy niż na planie wyjściowym, jego kosztem nieco powiększyłam bowiem ŁAZIENKĘ. Teraz bez problemu mieści się w niej prostokątna wanna (170 x 80 cm), umywalka (szer. 60 cm,) podwieszany sedes oraz wąska pralka (60 x 45 cm).

Skomentuj:

56,9 m kw. dla 3 osób: pomysły na aneks kuchenny