Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

57,4 m kw. dla 2 osób Otwarta kuchnia, a przy niej stół

Red.

Kuchnia w naszym mieszkaniu jest wąska, a więc niezbyt wygodna. Chcemy ją otworzyć na pokój dzienny, ale wahamy się, czy wyburzyć całą ścianę, czy tylko jej część. Tuż przy kuchni przydałby nam się duży stół. Jak rozsądnie i ładnie urządzić tę część mieszkania? Dwa mniejsze pokoje planujemy przeznaczyć na naszą sypialnię oraz na gabinet z dodatkowym miejscem do spania. Krzysztof z Warszawy

Rozwiązanie 1

Wioletta Sawczuk

Kuchenny ciąg roboczy w kształcie litery L od strony przedpokoju osłania ścianka tworząca wnękę na lodówkę. Płytki ceramiczne na podłodze układają się w półkole; do niego nawiązuje zaokrąglony stolik oraz narożna szafka na końcu blatu roboczego. W przeciwległym rogu strefy dziennej usytuowałam kąt wypoczynkowy z narożną kanapą i stolikiem kawowym. Pokój tuż przy wejściu do mieszkania przeznaczyłam na wygodny gabinet - jest nieznacznie mniejszy niż na planie wyjściowym, bo jego kosztem wygospodarowałam wnękę na przedpokojową szafę na ubrania wierzchnie.

ŁAZIENKA została powiększona o znajdujący się przy niej wewnętrzny korytarzyk. Teraz bez problemu mieści się w niej duża wanna (170 x 70 cm), umywalka (szer. 50 cm), sedes oraz standardowa pralka (60 x 60 cm), która częściowo jest wsunięta pod wiszącą szafkę. Powiększenie łazienki spowodowało konieczność przeniesienia drzwi do SYPIALNI. W pokoju tym zaplanowałam dostępne z dwóch stron łóżko i szafy na całą ścianę.

Rozwiązanie 2

Katarzyna Jekiełek

Zabudowa kuchenna ma kształt litery L. Ciąg roboczy zaczyna się lodówką; w dłuższym odcinku blatu proponuję zainstalować kuchenkę, a w krótszym, pod oknem (czyli w najwidniejszym miejscu) - zlewozmywak. Pokój sąsiadujący z częścią dzienną po nieznacznym przesunięciu ścian zyskał lepsze proporcje (teraz ma kształt zbliżony do kwadratu). Proponuję urządzić w nim gabinet; z jego przestrzeni wygospodarowałam niewielką garderobę. W pomieszczeniu tym znajduje się biurko oraz - zgodnie z Państwa sugestią - dodatkowe miejsce do spania (może nim być małe łóżko albo rozkładana kanapa). Kształt łazienki się nie zmienił. Mieści się w niej prostokątna wanna (175 x 85 cm), zainstalowana na blacie umywalka (szer. 60 cm), sedes, a w zamykanym minischowku przy pionach wodno-kanalizacyjnych - płytka pralka (48 x 60 cm). Korytarzyk przy łazience zlikwidowałam, włączając go w przestrzeń PRZEDPOKOJU. Jest w nim miejsce na sporą szafę. Szafy zaplanowałam też w głębi przedpokoju (przy ściance wydzielającej kuchnię) oraz w sypialni.

Skomentuj:

57,4 m kw. dla 2 osób Otwarta kuchnia, a przy niej stół