Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

70,7 m kw. dla 3 osób: pralka jak najlepiej ukryta

Red.

Niebawem odbieramy nowe trzypokojowe mieszkanie. Zastanawiamy się, jak zaaranżować łazienkę, by pralka nie stała na widoku. A może w miejscu toalety urządzić minipralnię? W łazience chcielibyśmy mieć i wannę, i kabinę prysznicową. Prosimy również o wskazanie miejsca na szafy wnękowe (albo i na garderobę). Wolelibyśmy, aby kuchnia pozostała otwarta na pokój. Ewelina i Andrzej ze Szczecina

Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

Dzięki takiemu usytuowaniu wanny (160 x 80 cm) obok niej zmieściła się kabina prysznicowa (80 x 80 cm). W ŁAZIENCE jest również umywalka (szer. 50 cm) i sedes - zlikwidowałam bowiem osobną toaletę. W jej miejscu urządziłam zamykaną składanymi drzwiami garderobę, nieco większą od dawnego w.c. W Państwa sypialni oprócz szafy wnękowej znajduje się dostępne z dwóch stron duże łóżko z szafkami nocnymi po bokach. POKÓJ DZIECKA wyposażyłam w łóżko, biurko, dwa szerokie regały oraz szafę (jeszcze jedna szafa, przeznaczona na okrycia wierzchnie, zmieściła się tuż przy wejściu do mieszkania).

Zgodnie z Państwa sugestią kuchnia pozostała otwarta na pokój dzienny, ten z kolei - na PRZEDPOKÓJ (nie ma sensu oddzielać tych pomieszczeń ścianami). Ciąg roboczy ma kształt litery L; przy nim, na symbolicznej granicy pomiędzy strefą kuchenną a wypoczynkową, stoi spory stół. Naprzeciwko wejścia do pokoju dziennego znajduje się narożna kanapa i stolik kawowy. Ścianę bez okna w całości zabudowałam płytkimi szafkami i półkami; jedna z nich jest przeznaczona na sprzęt radiowo-telewizyjny.
Rozwiązanie 2

Wioletta Sawczuk

Ustawienie pralki w przedpokoju pozwoliło na swobodniejsze dysponowanie przestrzenią łazienki, nieco powiększonej kosztem Państwa SYPIALNI. W przesuniętej ścianie między tymi pomieszczeniami zaprojektowałam niewielki uskok, który w celach dekoracyjnych proponuję przeszklić, np. luksferami. W łazience bez problemu mieści się narożna wanna (150 x 100 cm), duża kabina prysznicowa (90 x 90 cm), umywalka (szer. 55 cm) oraz sedes. Także w tej wersji w miejscu dawnego w.c. powstała garderoba dostępna z przedpokoju. Ubrania można też przechowywać w szafach, które znajdują się w Państwa sypialni oraz w pokoju dziecka.

W otwartej KUCHNI zaplanowałam ciąg roboczy w kształcie litery U; na przedłużeniu blatu stoi stół. Usytuowany naprzeciw niego pion instalacyjny obudowałam dekoracyjnymi półkami. Wyposażenie kąta wypoczynkowego stanowią dwie kanapy, stół oraz dwie szafki (ewentualnie regały).


Skomentuj:

70,7 m kw. dla 3 osób: pralka jak najlepiej ukryta