Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

76,7 m kw. dla 2 osób: gdy przeszkadzają ściany konstrukcyjne

Projekty: Wioletta Sawczuk i Anna Malesińska

W odziedziczonym domu zamierzamy przebudować parter, jest jednak problem - ściany konstrukcyjne, a nam się marzy otwarty pokój dzienny (z kominkiem i kątem do pracy). Szukamy miejsca na kuchnię - myślimy o pokoju z narożnym oknem (instalacje można doprowadzić z piwnicy). Co do trzeciego pokoju nie mamy sprecyzowanych planów. Zabudowany balkon chcemy włączyć w przestrzeń dzienną, a wyjście do ogrodu przenieść na środek salonu. Małgorzata z Tarnowskich Gór

76,7 m kw. dla 2 osób
76,7 m kw. dla 2 osób
Rozwiązanie 1

Wioletta Sawczuk

W przestronnym salonie zaaranżowałam dwa aneksy: jadalny z dużym stołem oraz wypoczynkowy - z dwoma kanapami i stolikiem, ustawiony- mi w sąsiedztwie kominka wbudowanego we fragment ściany konstrukcyjnej. Proponuję kominek z dwustronnym wkładem - ogień będzie można podziwiać i z salonu, i z przedpokoju. Przy ścianie bez okna mieści się kąt do pracy zamykany dwuczęściowymi suwanymi drzwiami.

Kuchnia została częściowo otwarta na salon i na przedpokój. Również tu proponuję za- montować przesuwane drzwi, które w razie potrzeby pozwolą odizolować pomieszczenie. Przy jednej ścianie znajduje się główny ciąg roboczy ze zlewozmywakiem i kuchenką, przy drugiej - wysoka zabudowa z pojemnymi szafkami i lodówką. Kącik przy narożnym oknie to znakomite miejsce na stolik śniadaniowy.

Łazienkę przeniosłam do najmniejszego pokoju. Teraz jest to prawdziwy salon kąpielowy, widny i przestronny - z wolno stojącą wanną (170 x 70 cm), kabiną prysznicową (70 x 90 cm), umywalką (szer. 60 cm) oraz podwieszanym sedesem. Pralkę (60 x 60 cm) ukryłam w szafce przy umywalce. W dawnej łazience powstała spora garderoba.

Rozwiązanie 2

Anna Malesińska

Długi salon dzieli się umownie na trzy strefy: wypoczynkową (z kanapą, stolikiem kawowym i usytuowaną naprzeciwko nich szafką, m.in. na sprzęt radiowo-telewizyjny), jadalną (z dużym rozkładanym stołem) oraz "gabinetową" (z biurkiem, fotelem i regałami zajmującymi całą ścianę bez okna). Strefy można optycznie wyodrębnić np. zróżnicowanym oświetleniem.

Funkcjonalną kuchenną zabudowę zaprojektowałam wzdłuż ściany z zaokrąglonym przeszklonym narożnikiem. Przy prostym odcinku tej ściany stoją wysokie, sięgające do sufitu szafki (mieści się tu także lodówka i standardowa pralka 60 x 60 cm). Na łuku usytuowałam główny ciąg roboczy ze zlewozmywakiem i kuchenką; przedzielają je dość długie odcinki blatu do pracy. W pobliżu drzwi znajduje się kącik śniadaniowy z kwadratowym stołem.

Dzięki przeniesieniu pralki do kuchni wydzielona ścianami konstrukcyjnymi łazienka stała się ustawniejsza. Wyposażyłam ją w prostokątną wannę (160 x 70 cm), umywalkę (szer. 60 cm) i pod-wieszany sedes. W sypialni/pokoju gościnnym jest łóżko z szafkami nocnymi po bokach i szafa na całą ścianę.

Skomentuj:

76,7 m kw. dla 2 osób: gdy przeszkadzają ściany konstrukcyjne