Sezon chorób trwa. 10 sposobów na piekące gardło
Open-space'y pustoszeją, podobnie szkoły i przedszkola. Czujesz, że i ciebie zaczyna drapać gardło? Nie daj się i sięgnij po domowe sposoby
Letnia słona woda
Ulgę dla gardła zapewnia płukanie go roztworem z letniej wody i soli. Wystarczy posolić łyżeczką soli pół szklanki wody, a następnie powtarzać płukanki kilka razy dziennie.
Płukanka z szałwii
Pieczenie gardła łagodzi także szałwia. Najlepiej kupić szałwię w saszetkach. Następnie jedną torebkę należy zaparzyć wrzątkiem, przykryć kubek spodkiem i pozostawić na kwadrans. Po zaparzeniu należy odczekać, aż roztwór ostygnie do temperatury ok. 37 stopni. Płukanie należy powtarzać co 2-3 godziny.
Czosnek, mleko i masło
Czosnek należy pokroić na drobne kawałki i zalać gorącym mlekiem a następnie dodać łyżeczkę masła. Wypicie takiej mieszanki zapewnia natychmiastową ulgę.
Pyszny koktajl
To sposób skuteczny i smaczny. Należy zmieszać łyżkę soku z imbiru, 1/2 łyżki miodu i 3-4 krople soku z cytryny. Mieszankę należy pić 2-3 razy dziennie.
Herbata rumiankowa
Rumianek łagodzi ból, więc filiżanka herbaty ziołowej jest wskazana przy piekącym gardle. Do szklanki gorącej wody należy wsypać łyżeczkę kwiatów rumianku,zaparzyć i powoli pić.
Ból gardła można złagodzić pijąc zaparzone siemię lniane z dodatkiem miodu. Napar nawilża zbolałe gardło.
Inhalacje
Łagodzą ból gardła i nawilżają. Można robić inhalacje z szałwii, rumianku oraz tymianku.
Woda z dodatkiem octu jabłkowego
To sposób naszych babć. Do szklanki wody należy dodać dwie łyżki octu, następnie wziąć łyk, wypłukać i wypluć. Za każdym razem należy wypłukać usta czystą wodą.
Buliony
Rosół i buliony pomagają wyleczyć zbolałe gardło.
Woda
Niezależnie od robienia inhalacji, picia mieszkanek z ziół czy bulionów należy pić często wodę w niewielkich ilościach. Woda nawilża i łagodzi ból.
- Więcej o: