Dekoracje w kratkę
Dyskretna pepitka; Szkocka krata; Opartowska geometria. Pastelowa kratka wygląda bardzo wdzięcznie. I jest mało kłopotliwa, bo świetnie komponuje się z innymi wzorami.
Podpisy
Dyskretna pepitka
Pastelowa kratka wygląda bardzo wdzięcznie. I jest mało kłopotliwa, bo świetnie komponuje się z innymi wzorami.
Wzory
Różnej wielkości pepitki, zarówno drobne, jak i większe. Dobra będzie też kratka typu vichy, tzn. z krzyżujących się cienkich pasków, a także bardzo wyraźne kraciaste motywy, ale tylko dwubarwne.
Tkaniny
Płótna i kretony z lnu i bawełny. Ewentualnie tkaniny z włókien syntetycznych, ale udających naturalne. Na miejscu będą też patchworki.
Drobiazgi
Ze sztucznie patynowanego, np. rozbielanego, drewna, z porcelany albo fajansu. Wszelkiego rodzaju plecionki - ceramiczne lub z włókien roślinnych, ale koniecznie farbowanych.
Kolory
Bardzo delikatne, rozbielone pastele. Najlepiej błękity i róże, ale możemy też użyć jasnej zieleni w seledynowym odcieniu.
Szkocka i przyjaciele
Szkocka krata opanowała wzornictwo. Jest na poduszkach, pledach, naczyniach. Szczególnie widać ją jesienią i zimą.
Drobiazgi
O prostych, klasycznych formach, ozdobione oczywiście szkocką kratą. Nie powinno być ich zbyt wiele. Najlepiej prezentują się w towarzystwie drewna i skór.
Kolory
Wszystkie odcienie zieleni i czerwieni, Trochę brązu i ciepłych beżów. Do tego żółć, ciemny błękit, czerń i biel, ale w niewielkich ilościach, np. tylko jako pojedyncze paski.
Wzory
ŹRÓDŁO: |
Duże i wyraziste. Różnej szerokości krzyżujące się paski, koniecznie w kilku kolorach. Najlepiej zestawiać je z gładkimi płaszczyznami - na takim tle ich uroda będzie bardziej widoczna.
Tkaniny
Grube i miękkie: wełniane dzianiny, tweedy lub samodziały o gęstym splocie i bardzo ścisłe. Takie same, jak na zimowe płaszcze i garnitury. Ocieplą też dom.
Opartowska geometria
Szachownice, proste kraty i pepitki. W biało-czarnych niespokojnych kontrastach. Idealna sceneria do gry w szachy.
Wzory
Różnej wielkości szachownice składające się z pól równych lub zdeformowanych. Wyraziste pepitki oraz wąskie krzyżujące się paski.
Drobiazgi
Ceramiczne naczynia i dużo tkanin - obrusów, narzut, poduszek.
Zwróćmy uwagę na szczegóły, bo każdy drobiazg, np. guzik w czarno-białą szachownicę, przez silne działanie wzoru będzie się rzucać w oczy.
Kolory
Przede wszystkim głęboka czerń i śnieżna biel. Nie zaszkodzi też odrobina szarości. Aby nie było nudno - nieco żywych akcentów.
Tkaniny
Każdy rodzaj będzie odpowiedni. Najważniejszymi kryteriami są wzór i kolorystyka.
ŹRÓDŁO: |
- Więcej o: