Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wnętrza w bieli

Stylizacja: Joanna Płachecka Zdjęcia: Rafał Lipski

Białe wnętrze, choć monochromatyczne, wcale nie musi być nudne. Ponieważ wielość kolorów nie rozprasza uwagi, widać więcej niuansów, zauważalna staje się subtelna gra świateł i cieni.

Symfonia bieli

Czysta, kremowa, lekko popielata. Biel ma wiele odcieni. Wszystkie piękne.

Białe wnętrze, choć monochromatyczne, wcale nie musi być nudne. Ponieważ wielość kolorów nie rozprasza uwagi, widać więcej niuansów, zauważalna staje się subtelna gra świateł i cieni. Pamiętajmy tylko, by dobierać przedmioty różniące się deseniem, fakturą, kształtem. Połyskliwe naczynia stawiajmy na matowym obrusie, a ozdobione reliefowym wzorem - obok gładkich. Nie zapomnijmy też, że biel bieli nierówna - tak jak każda inna barwa ma mnóstwo odcieni. Można z nich stworzyć na-prawdę bogatą kompozycję.

Z ogniem

Czerwone akcenty to najprostszy sposób na ożywienie białego wnętrza. Zwłaszcza gdy znuży nas jego spokój.

Wzestawieniu z ognistą czerwienią biel nabiera zupełnie innego wyrazu - staje się jakby świeższa i bardziej lśniąca. Z kolei na jej tle czerwień staje się bardziej ognista i dynamiczna. Nawet jeśli zastosujemy ją tylko w niewielkich ilościach, jako akcenty, i tak zacznie dominować we wnętrzu. Przełamie kolorystyczną monotonię i wprowadzi mnóstwo energii, radości, a także szczyptę ożywczego niepokoju. Choć zestawienie bieli z czerwienią może dobrze wyglądać we wnętrzach o różnych stylach, najlepiej prezentuje się w nowocześnie urządzonych pokojach dziennych. Zwłaszcza w otoczeniu mebli i dekoracyjnych dodatków o prostej, geometrycznej formie.

Z błękitną nutą

Biel i błękit równa się czystość i świeżość. Zestawienie kolorystyczne jakby wprost stworzone do kuchni.

Kombinacja tych dwóch barw, tak często spotykana w naturze, jest po prostu niezawodna. Nie nudzi się szybko i może z tego właśnie powodu nigdy nie wychodzi z mody. W dodatku wygląda dobrze we wszystkich pomieszczeniach: dużych i małych, ciemnych i widnych. Pasuje też niemal do każdego stylu - równie dobrze odnajdzie się we wnętrzu stylizowanym na stare, jak i we wzorcowo nowoczesnym. Takie zestawienie jest także uważane za bardzo bezpieczne, bo łącząc biel i różne odcienie błękitu, trudno popełnić błąd, tak jak przy innych barwach. Wszystkie bowiem niebieskości - pastelowe i nasycone, czyste i z domieszką, np. zieleni lub czerwieni - doskonale harmonizują z neutralną bielą. Jakichkolwiek odcieni i proporcji użyjemy, nie wywołamy we wnętrzu kolorystycznego dysonansu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wnętrza w bieli