Nowy numer magazynu "Ładny Dom"!
Zwróciliście uwagę na dom na okładce? Na tym zdjęciu zaskakuje skromnością i prostą formą,pięknie komponując się z zadbanym ogrodem. Zachęcam do przyjrzenia się mu bliżej, bo jest w nim więcej niż widać na pierwszy rzut oka. Co jeszcze w najnowszym numerze?
Zwróciliście uwagę na dom na okładce? Na tym zdjęciu zaskakuje skromnością i prostą formą, pięknie komponując się z zadbanym ogrodem. Zachęcam do przyjrzenia się mu bliżej, bo jest w nim więcej niż widać na pierwszy rzut oka.
Przede wszystkim zwraca uwagę efektowne posadowienie domu na pięknie zagospodarowanej działce. Oczko wodne jest tu przedłużeniem tarasu, a ten płynnie łączy się z salonem. Rośliny są ozdobą, a architektura tłem, na którym ich uroda widoczna jest w pełnej krasie. Sam dom jest bardzo nietypowy – to w zasadzie dwa parterowe domki, połączone łącznikiem i różniące się wszystkim – od funkcji po wykończenie.
Zapraszamy do spotkania z naszymi gospodarzami i ich niezwykłą przestrzenią. A także do lektury innych materiałów, w których jak zwykle znajdziecie porady, jak budować, by spełniać marzenia o ładnym domu.
Nowości z rynku
Przedstawiamy aktualności oraz nowości budowlane i instalacyjne m.in. drewniane drzwi wewnętrzne niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, inteligentny system otwierania lub zamykania okien dachowych oraz stalowy piec wolno stojący o cylindrycznym kształcie.
Projekty domów na wąską działkę
Prezentowane domy mogą stanąć na wąskiej działce o szerokości 15–16 metrów. Wyróżniają się w ofercie wąskich domów nie tylko ze względów estetycznych, ale również z uwagi na sprawny układ funkcjonalny.
Energooszczędne ściany domu
Aby można je było uznać za energooszczędne, powinny mieć współczynnik przenikania ciepła U lepszy niż przepisowy.
Dach ceramiczny na lata
Dachówki ceramiczne to elita materiałów budowlanych. Nigdy nie wyszły z mody. Duża różnorodność modeli pozwala znaleźć każdemu produkt odpowiadający mu cenowo.
6 pytań o kocioł kondensacyjny
Urządzenie to ma bardzo wysoką sprawność. Zawdzięcza ją wykorzystaniu ciepła kondensacji, czyli energii zawartej w parze wodnej powstającej w procesie spalania.
Wentylacja mechaniczna bez tajemnic
Aby zapewnić stałą wymianę powietrza przez cały rok i zmniejszyć koszty ogrzewania, należy zdecydować się na montaż wentylacji mechanicznej, najlepiej z odzyskiem ciepła.
Listwy i profile — ważne detale we wnętrzu
Dawniej uważane za mało istotne, dziś zyskały status elementów równie ważnych jak podłoga.
Jak ocieplić podłogę
Zanim rozpoczniemy te prace, najpierw dobierzmy rodzaj materiału izolacyjnego.
Warstwa wykończeniowa w systemach ETICS
Podstawową funkcją warstwy w ETICS jest ochrona systemu przed wpływem warunków atmosferycznych oraz zapewnienie systemowi optymalnych parametrów fizykochemicznych do jego długoletniej eksploatacji.
Renowacja okien drewnianych
Z biegiem lat fabrycznie nałożona powłoka ochronna zużywa się, a drewno staje się narażone na uszkodzenia. Okna trzeba wówczas poddać renowacji. Czasem sprowadza się tylko do miejscowych napraw, a czasem remontu wymaga cała rama okna.
Modenizacja systemu grzewczego
Termomodernizacja to nie tylko inwestycja związana z ociepleniem ścian, dachu czy wymianą okien i drzwi na nowe. Aby wszystkie te prace przyniosły efekt, konieczna jest również modernizacja instalacji grzewczej.
Kalendarz ogrodnika — wrzesień
Jesień pełna kwiatów i owoców sprawia, że chętnie spędzamy czas w ogrodzie. Ale ogrodnika czekają nie tylko przyjemności – sporo już sprzątania i czyszczenia, a mgliste poranki i obfita rosa to dla roślin ryzyko chorób grzybowych, trzeba więc o nie zadbać?
- Więcej o:
Budynek wielorodzinny – kompleksowe podejście do projektowania i realizacji
Przegląd techniczny domu. Co obejmuje, kiedy trzeba go przeprowadzać i ile to kosztuje?
Szybki i bezproblemowy remont podłogi w piwnicy
Przyjemnie na poddaszu
Ile worków wylewki na 10m2 jest potrzebne?
Zbrojenie schodów — jak je prawidłowo wykonać? Poradnik krok po kroku
Jak wykańczać narożniki odporne na uszkodzenia w systemach suchej zabudowy?
Bezawaryjna domowa instalacja – jak wybrać najlepsze zawory?