Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Grill murowany czy przenośny

Redakcja Pressland

Pora na letnie grillowanie zbliża się wielkimi krokami. Warto odpowiednio przygotować się do tego czasu i wyposażyć w odpowiedni grill. Na rynku dostępnych jest wiele wersji, - który jednak będzie najlepszym, najtrwalszym a jednocześnie estetycznym rozwiązaniem? Podpowiadamy, co wybrać.

Grill murowany czy przenośny
Grill murowany czy przenośny
shutterstock

Który grill jest najlepszy?

Na rynku dostępne są grille blaszane, murowane a także kamienne. Oczywiście ich najtańszą wersją jest mały, przenośny grill blaszany. Jego niewątpliwą zaletą jest lekkość, mobilność i atrakcyjna cena. Niestety, nie jest to rozwiązanie trwałe – grill dość szybko ulega zniszczeniu. Chcąc z niego korzystać należy umieścić go na równym, stabilnym podłożu. Nie jest to również rozwiązanie idealne na organizację dużych imprez – przygotowanie posiłku dla kilku osób jest możliwe, jednak dla kilkunastu już nie bardzo.

Nowoczesne rozwiązania

Jednym z nowocześniejszych rozwiązań jest umieszczenie projektu grilla w projekcie domu. Będzie on w takim rozwiązaniu stanowił integralną część budynku. Najczęściej projektanci stawiają w takiej sytuacji na umieszczenie kominka w salonie a z jego zewnętrznej strony podłączony jest grill, wszystko przy wykorzystaniu jednego komina. Jest to nie tylko eleganckie i atrakcyjne rozwiązanie, ale też niezwykle ekonomiczne. Kominek w takiej sytuacji pełni integralną część tarasu, stając się jego głównym elementem dekoracyjnym.

Grill murowany

Najczęstszym rozwiązaniem osób poszukujących solidnych rozwiązań jest zainwestowanie w grill murowany. Solidny i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Jego odpowiednie wykonanie i pielęgnacja pozwala wykorzystywać go przez wiele lat i cieszyć się jego pięknym wyglądem. Ważną zaletą grilli murowanych jest brak konieczności zgłoszenia jego budowy w organach administracji architektoniczno-budowlanej, ale też brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Grill murowany można umieścić w dowolnej części ogrodu – przepisy nie wymagają minimalnych odległości od granicy działki. Pamiętajmy jednak, że planując miejsce umieszczenia grilla warto wziąć pod uwagę nie tylko własne upodobania, ale też sytuację sąsiadów. Warto umieścić go w miejscu, w którym wydobywający się dym nie będzie przeszkadzał sąsiadom. Idealnym rozwiązaniem może być osłonięcie grilla żywopłotem.

Zadbaj, o jakość grilla

Decydując się na wybudowanie grilla warto wziąć pod uwagę jego konstrukcję. Najczęściej grille tego rodzaju wykonuje się z betonu, cegły bądź kamienia. Chcąc zapewnić jego solidność warto ustawić go na zbrojonej płycie fundamentowej. Aby jednak korzystanie z niego było komfortowe, grill warto wyposażyć w dodatkowe elementy jak blat roboczy czy też schowek na wszelkie niezbędne akcesoria.

Jak wybrać odpowiedni grill?

Przed podjęciem decyzji, który grill jest lepszy warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Grill przenośny dla jednym będzie idealnym rozwiązaniem, dla drugich nie. Wszystko zależy od miejsca, w którym będziemy grillować. Czy ma nam służyć tylko i wyłącznie na działce, balkonie czy też podczas wyjazdów za miasto? Ważna jest również ilość osób, dla których będą przygotowywane posiłki. Im mniejsze palenisko tym mniejsze możliwości stworzenia dużej ilości potraw w krótkim czasie. Jeśli planujesz grillowanie dla dwóch osób, warto postawić na mały grill. Istotną rolę odgrywa również częstotliwość grillowania. Inwestowanie w kosztowny grill przy grillowaniu raz bądź dwa w roku nie jest dobrą decyzją. Jeśli planujesz regularnie grillować przez cały okres letni, warto zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, który posłuży Ci dłuższy czas.


 

    Więcej o:

Skomentuj:

Grill murowany czy przenośny