Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom, który współpracuje z właścicielem. Inteligentne rozwiązania do domów

red.

System domu inteligentnego to sposób na oszczędniejszy i bezpieczniejszy dom. Oszczędność wynika z precyzyjnego sterowania urządzeniami, bezpieczeństwo natomiast z nadzoru nad domowymi instalacjami i zdarzeniami wokół domu.

Dom, który współpracuje z właścicielem
Dom, który współpracuje z właścicielem
fot. Hörmann (mat. partnera)

Termin „dom inteligentny” dla nikogo nie brzmi już tajemniczo. Powoli przyzwyczajamy się do inteligentnych rozwiązań, które ułatwiają nam życie. Różnego rodzaju termostaty sterujące ogrzewaniem, klimatyzowaniem i wentylowaniem pomieszczeń. Oświetlenie zewnętrzne uruchamiane za pomocą czujników ruchu lub czujników zmierzchowych. Piloty otwierające furtki i bramy, a także systemy, dzięki którym można czuwać nad domem, będąc daleko od niego.To tylko kilka przykładów elementów, które sprawiają, że żyje nam się wygodniej, bezpieczniej i taniej.

Pilot, smartfon lub tablet

System sterowania radiowego BiSecur
System sterowania radiowego BiSecur
fot. Hörmann (mat. partnera)

Nowoczesna technologia BiSecur pozwala sterować bramą wjazdową, garażową i drzwiami wejściowymi oraz monitorować ich położenie nie tylko za pomocą pilota z każdego miejsca w zasięgu sieci domowej, ale także - dzięki specjalnej aplikacji BiSecur i bramce Gateway - za pomocą smartfona czy tabletu - z dowolnego miejsca na świecie. Po połączeniu bramki Gateway z domowym routerem, za pomocą aplikacji BiSecur na smartfonie czy tablecie możemy skonfigurować poszczególne urządzenia wyposażone w odbiornik radiowy Hörmann. To pozwoli nam na sterowanie i nadzór nad nimi nawet podczas zagranicznego urlopu czy delegacji, sprawi, że nasz inteligentny dom będziemy mieć zawsze w zasięgu ręki. Będziemy mogli wpuścić do domu dziecko wracające ze szkoły czy otworzyć bramę sąsiadowi. Zawsze też będziemy mogli sprawdzić, czy wszystkie urządzenia w naszym domu mają taki status (otwarte/zamknięte, włączone/wyłączone), jaki sobie życzymy, a w razie konieczności jednym przyciskiem pilota wydać odpowiednie polecenie. Wszystkie napędy, odbiorniki i elementy obsługi BiSecur są ze sobą w 100% zgodne, a system informacji zwrotnej jest kompatybilny z wieloma produktami firmy Hörmann, takimi jak napędy SupraMatic i ProMatic do bram garażowych, napędy RotaMatic i LineaMatic do bram wjazdowych, napęd ECturn do drzwi wejściowych ThermoSafe i ThermoCarbon, a także napęd PortaMatic do drzwi wewnętrznych.

Inteligentne scenariusze

Zintegrowane oświetlenie LED
Dzięki aplikacji BiSecur za pomocą pilota, możemy jednocześnie sterować bramą garażową, drzwiami, oświetleniem i innymi urządzeniami.
fot. Hörmann (mat. partnera)

Aplikacja BiSecur umożliwia także tworzenie indywidualnych scenariuszy. Jest to szczególnie przydatne w często powtarzających się sytuacjach, takich jak codzienny powrót do domu. Uruchomienie jednego przycisku umożliwia bowiem automatyczne wykonanie określonych operacji zawsze w tej samej kolejności, bez konieczności wydawania pojedynczych poleceń. Z aplikacji może korzystać dziewięciu użytkowników, którym możemy nadać różne uprawnienia.

Inteligentne drzwi wewnętrzne

Dom inteligentny oznacza zazwyczaj zdalną obsługę i kontrolę bram, drzwi wejściowych, okien czy rolet. Oferta np. firmy Hörmann umożliwia włączenie w ten system także drzwi wewnątrz domu. Innowacyjne dwukierunkowe sterowanie radiowe BiSecur jest bowiem również wykorzystane w napędzie do drzwi wewnętrznych PortaMatic. To napęd, który znacznie poprawia jakość życia osób niepełnosprawnych i seniorów, a w wielu sytuacjach może też ułatwiać życie młodym domownikom. Umożliwia automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą nadajnika lub wewnętrznego sterownika radiowego, a z odpowiednim wyposażeniem - także odczyt położenia drzwi. Dzięki temu nie musimy już biegać po całym domu, by sprawdzić, czy wszystkie drzwi są zamknięte czy otwarte.

Tym samym nadajnikiem lub wewnętrznym sterownikiem możemy także sterować zintegrowanym oświetleniem LED. Funkcje oświetlenia można zmieniać w zależności od potrzeb. Stałe oświetlenie zapewnia orientację w nocy, a sygnał świetlny ostrzega o uruchomieniu drzwi, zanim zaczną się otwierać lub zamykać. Podobnie działa sygnalizacja akustyczna.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom, który współpracuje z właścicielem. Inteligentne rozwiązania do domów