Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wydawać mniej na bilety do kina?

red.

Wizyta w kinie, szczególnie w weekend może okazać się bardzo drogą przyjemnością, często poza zasięgiem możliwości wielu osób. Na bilety do kina możesz jednak wydawać mniej. Zobacz, jak to zrobić.

Tańsze bilety do kina w tygodniu

Bilety kinowe poza weekendami są znacznie tańsze, około 20 procent. Największe sieci kinowe wyznaczają w tygodniu jeden dzień dodatkowej promocji (np. środa, poniedziałek, wtorek - bez względu na godzinę) - tego wybranego dnia bilet do kina można kupić już za 10-15 zł.

Wiele kin oferuje także tańsze bilety w wakacje.

ZOBACZ: JAK MĄDRZE PLANOWAĆ ZAKUPY?

Tanie bilety w kinach studyjnych

W Polsce istnieje rozbudowana sieć kin studyjnych, można je znaleźć w większych miastach. Bilety są tu znacznie tańsze, nawet trzykrotnie w porównaniu z dużymi kinami sieciowymi. Wadą jest to, że rzadko trafimy tu na film premierowy. W kinach studyjnych rzadko też spotkamy zwykłe kino rozrywkowe. Jednak jeśli chcemy obejrzeć ciekawy film, wystarczy poczekać jakiś czas (zwykle 1-3 miesiące) - na pewno pojawi się w repertuarze w którymś z kin studyjnych w okolicy. W kinach studyjnych pojawiają się też świetne filmy, których premiera odbyła się już dawno temu - naprawdę warto sprawdzać, co oferują!

Programy lojalnościowe dla kinomaniaków

Przeczytaj stronę internetową sklepu i poszukaj informacji o możliwych zniżkach. Idź do kasy i zapytaj o potencjalne promocje. Niektóre kina mają podpisane umowy lojalnościowe z bankami. Jeśli za bilet płacisz kartą danego banku, automatycznie przyznawana jest ci zniżka - od 5 do 10 proc.

Kinowe all inclusive

Oferta all inclusive to nie tylko propozycja biura podróży. Największe sieci pozwalają dzisiaj swoim klientom na zakupienie karty all inclusive, na jeden dzień lub na cały miesiąc. Możesz spędzić cały dzień w kinie oglądając filmy i korzystając z baru w jednej cenie lub przez cały miesiąc oglądać dowolną liczbę filmów.

Cena miesięcznego karnetu to 50-80 złotych. Jeśli często chodzisz do kina, to doskonały wybór dla ciebie.

Letnie kino

Latem w dużych miastach i turystycznych miejscowościach pojawiają się sezonowe kina na świeżym powietrzu. Sponsorowane przez samorząd i duże firmy są przeważnie całkowicie bezpłatne (choć np. w Sopocie i tak trzeba zapłacić za wejście na molo, na którym są wyświetlane filmy). Można w nich zobaczyć wielkie kino, znane tytuły i najpopularniejszych aktorów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wydawać mniej na bilety do kina?