Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zalety i wady suszenia ubrań w suszarce

red.

Suszarka do ubrań może znacznie uprościć żmudne czynności prania ubrań. Potrafi skrócić codzienne czynności, nie zawsze jednak spełnia wszystkie nasze wymagania.

Jeśli mamy pralko-suszarkę, pamiętajmy, że suszenie wymaga więcej miejsca niż pranie - przy pełnym załadunku trzeba część prania wyjąć
Jeśli mamy pralko-suszarkę, pamiętajmy, że suszenie wymaga więcej miejsca niż pranie - przy pełnym załadunku trzeba część prania wyjąć
Fot. Pixabay.com/CC0

Zalety suszenia ubrań w suszarce

 1. Suszarka zwalnia nas z rozwieszania mokrych ubrań. Jeśli masz w domu pralkosuszarkę, czyli model z funkcją suszenia, nie musisz się nawet martwić o przekładanie mokrych ubrań z jednego do drugiego urządzenia. Wystarczy przestawić program na suszenie.Pamiętaj tylko, że pralkosuszarki mają mniejszy maksymalny załadunek przy programie do suszenia niż przy praniu. W praktyce oznacza to, że wysuszymy tylko mniej więcej połowę prania.
 2. Suszenie w suszarce oszczędza czas. Jeśli potrzebujesz wysuszyć szybko ubranie, wystarczy wrzucić je do suszarki, a po 10-15 minutach wyjąć i normalnie założyć. To doskonały pomysł dla rodziców małych dzieci, którzy często nie mogą poradzić sobie z nadmiarem prania.
 3. Suszarka pozwoli ci na wygenerowanie większej ilości miejsca. Z łazienki i mieszkania możesz całkowicie pozbyć się wieszaków podwieszanych pod sufitem i rozstawianych suszarek. Zapomnij o wywieszaniu ubrań na balkonie.
 4. Suche ubrania, które wyjmiesz z suszarki, zawsze ładnie pachną. Nie przesiąkną domowymi, czasami mało przyjemnymi zapachami.
 5. W suszarce możesz odświeżyć ubrania, używając odpowiedniego, parowego programu. Ten sam program niemal zastępuje prasowanie.
 6. Suszarka jest rewelacyjnym sposobem usuwania kociej i psiej sierści - w trakcie suszenia sierść jest wydmuchiwana z tkaniny, trzeba ją tylko potem usunąć z filtra.

ZOBACZ, JAK UPRAĆ KURTKĘ PUCHOWĄ >>

Wady suszenia ubrań w suszarce

 1. Suszarka wykorzystuje dużo energii - zwykle klasa energetyczna tych urządzeń to B, a nawet C. Jeśli często suszysz w niej ubrania, szybko zauważysz różnicę w rachunkach za prąd.
 2. Suszarka nie nadaje się do każdego rodzaju ubrań. Gorące powietrze może skurczyć, uszkodzić lub wystrzępić wiele materiałów. Musisz dokładnie czytać etykiety, którymi opatrzone są twoje ubrania. Na wielu z nich wyczytasz ostrzeżenie przed takim suszeniem. Najczęściej znajdziesz je na materiałach wysokiej jakości: wełnie, jedwabiu czy kaszmirze. Nie powinieneś też wkładać delikatnych materiałów.
 3. Suszarka ma mniejsze możliwości niż pralka. Do skutecznego wysuszenia prania potrzebuje więcej miejsca niż do prania. Jeśli pierzemy w 7-litrowej pralce, na raz możemy wysuszyć jedynie 5 litrów prania. Pozostałe musimy w tym czasie rozwiesić.
  Więcej o:

Skomentuj:

Zalety i wady suszenia ubrań w suszarce