Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak uprać puchówkę? Kurtkę puchową bezpiecznie upierzesz w pralce. Wystarczy znać kilka zasad

red.

Kurtka puchowa wymaga szczególnego traktowania, zwłaszcza podczas prania i suszenia. Czy na pewno wiesz, jak uprać swoją puchówkę?

kurtka puchowa
Kurtkę puchową po praniu najlepiej wysuszyć na delikatnym programie w suszarce
Fot. Michael Pollak/Flickr.com - CC BY 2.0

Pranie kurtki puchowej to konieczność, nie powinniśmy jej jednak prać częściej niż dwa razy w roku. Czyszczenie puchówki wymaga dużych przygotowań i staranności, tak aby nie straciła swoich wyjątkowych właściwości i nadal dobrze chroniła nas przed zimnem i wilgocią. Pranie może zniszczyć kurtkę, sprawić, że puch zbije się lub przesunie. A przecież chcemy, żeby kurtka była mięciutka, lekka i cieplutka. Jak więc wyprać kurtkę puchową?

Jak uprać kurtkę puchową w pralce?

Przed praniem warto przygotować kurtkę do operacji - dokładnie wyczyścić kieszenie, dokładnie zapiąć zamki i zdjąć pasek i podpinkę. Kurtka ma uszkodzenia? Przed praniem trzeba je dokładnie zaszyć. Widoczne zaplamienia przetrzyj gąbką i przed włożeniem do pralki, przewróć kurtkę na lewą stronę. 

Kurtkę puchową można uprać w domu, we własnej pralce, ale musimy odpowiednio wybrać program i detergent. Puchówkę pierzemy osobno, ustawiając program do tkanin delikatnych lub wełny. Temperatura prania nie może być wyższa niż 40 stopni. Kurtki puchowej nie powinno się prać w pralkach ładowanych od góry, bo mieszalnik może uszkodzić tkaninę!

Ręczne pranie kurtki puchowej

Kurtkę puchową można też uprać ręcznie, ale trudno to zrobić dobrze. Trzeba ją namoczyć, użyć płynu do prania pierza i delikatnie ugniatać. Nie wolno jej trzeć, wykręcać; musi być traktowana bardzo delikatnie. Jeśli kurtka jest duża, jej ręczne upranie jest prawie niemożliwe - lepiej zdecydować się na pralkę lub oddanie ubrania do pralni.

ZOBACZ JAK UPRAĆ KURTKĘ PUCHOWĄ>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak uprać puchówkę? Kurtkę puchową bezpiecznie upierzesz w pralce. Wystarczy znać kilka zasad