Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak usunąć z kubków osad po herbacie?

red.

Nalot po herbacie jest trudny do usunięcia, większość zmywarek w ogóle sobie z nim nie radzi. Jak pozbyć się osadu po herbacie domowymi sposobami?

kubek
Usunięcie osadu z kawy lub herbaty wymaga specjalnych środków
Fot. pexels.com/CC0

Wyjmujesz kubki ze zmywarki i widzisz, że brązowy osad po herbacie nadal jest na kubku... Nie masz ochoty na szorowanie? Albo gorzej, samo szorowanie nie pomaga? Oto lista domowych sposobów na pozbycie się z kubka osadu po herbacie.

Uniwersalna cytryna

Cytryna jest wszechstronna. Doskonale sprawdza się między innymi przy usuwaniu nalotu z herbaty. Wciśnij do kubka sok z 1/3 lub z połówki cytryny. Dolej wody do pełna i odstaw kubek na co najmniej godzinę. Osad zblednie i częściowo się rozpuści. Z łatwością usuniesz go za pomocą zwykłego zmywaka.

ZOBACZ TEŻ, JAK UPRAĆ KURTKĘ PUCHOWĄ >>

Soda oczyszczona kontra herbata

Weź pół łyżeczki sody oczyszczonej i zmieszaj ją z dwiema łyżkami stołowymi ciepłej wody. Powstałą mieszanką wyszoruj kubek, za pomocą zmywaka lub starej szczoteczki do zębów. To wyjątkowo dobry sposób na usunięcie osadu, również takiego, który przetrwał już niejedno zmywanie. 

Sól na brzydkie ślady

Weź mokrą szmatkę i przyłóż ją do soli wysypanej na talerzyk. Użyj szmatki do czyszczenia herbacianego nalotu w kubku. Jeśli ślady nie schodzą od razu, spróbuj dodać więcej soli. Po wyczyszczeniu dokładnie umyj kubek, chyba że lubisz herbatę w stylu tybetańskim, czyli lekko słoną.

ZOBACZ, JAK WYCZYŚCIĆ PRZYPALONY GARNEK >>

Pasta do zębów nie tylko w łazience

Nałóż na starą szczoteczkę pastę do zębów i dokładnie wyszoruj kubek. Kiedy skończysz, umyj go pod ciepła wodą.

Wybielacz - byle ostrożnie

Jeśli wszystkie sposoby zawiodą, zalej kubek wodą i dodaj kroplę wybielacza. Pozostaw kubek na całą noc, rano umyj go w zmywarce. Dla pewności możesz go jeszcze przepłukać wrzątkiem.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak usunąć z kubków osad po herbacie?