Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wypolerować okna?

red.

Chcemy, żeby nasze okna były piękne, przejrzyste, bez smug i lśniące. Jak je dobrze wypolerować?

Przy myciu okien nie zapominajmy też o umyciu ram
Przy myciu okien nie zapominajmy też o umyciu ram
Fot. Flickr.com/newlivinghouston - CC BY 2.0

Jeśli chcemy, żeby na oknach nie zostawały smugi, musimy po pierwsze usunąć cały brud, po drugie usunąć wodę i wysuszyć szybę, a po trzecie wypolerować powierzchnię szyby.

ZOBACZ, JAK WYCZYŚCIĆ MIKROFALÓWKĘ >>

Do mycia okien użyjmy wody z detergentem. Dobrym pomysłem może być użycie wody demineralizowanej, zwłaszcza jeśli woda z naszych wodociągów jest twarda. Do detergentu warto dodać denaturat (choć są środki do mycia szyb, które od razu zawierają alkohol) lub ocet.

Można też po prostu myć okna wodą z denaturatem lub z octem, bez dodatku detergentu – to sposób, który wielu z nas pamięta z PRL-u.

Wodę i rozpuszczone zabrudzenia najwygodniej ściągnąć z szyby ściągaczką. Połóżmy tylko na parapetach papierowe ręczniki lub szmatkę, bo woda może się lać zbyt obficie.

Czym wypolerować okna?

Do czysta i do połysku najlepiej okna przetrzeć starymi gazetami – farba drukarska ma działanie nabłyszczające. Połysk szybie nada również nabłyszczacz do zmywarek dodany do wody przy myciu, a w dodatku nieco zabezpieczy je przed osadzaniem się brudu. Podobne działanie będzie miał również dodatek gliceryny.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wypolerować okna?