Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak skutecznie wysuszyć mokre buty?

red.

Mokre buty to częsty problem, zwłaszcza w zimie. Na szczęście łatwo wysuszyć je domowymi sposobami. Jak to zrobić, nie niszcząc butów?

Zanim zaczniemy suszyć tak brudne buty, oczyśćmy je z błota
Zanim zaczniemy suszyć tak brudne buty, oczyśćmy je z błota
Fot. Pixabay.com/CC0

Suszarka do włosów

Weź suszarkę do włosów. Skieruj strumień powietrza bezpośrednio na buty. Staraj się suszyć buty równomiernie na całej powierzchni.

Suszarka do ubrań

Jeśli masz w domu suszarkę do prania, szybko wysuszysz w niej buty. Jeśli znajduje się na nich błoto, buty opłucz delikatnym strumieniem wody. Wypełnij suszarkę ręcznikami - chodzi o to, żeby nie obijały się o ścianki suszarki. Włóż do środka buty, ustaw najdelikatniejszy program suszenia jaki oferuje twoja suszarka. Nie powinien być dłuższy niż 60 minut, inaczej buty mogą się zdeformować.

Niektóre suszarki mają specjalne programy do suszenia butów, wyposażone są również w stelaż, na którym ustawia się buty w suszarce.

ZOBACZ ZALETY I WADY SUSZARKI DO UBRAŃ >>

Susz buty gazetą

To jeden z najprostszych sposobów na szybkie wysuszenie butów. Weź przeczytaną gazetę, zgnieć kilka stron i wypchaj nimi buty. Gazeta bardzo szybko wchłonie wilgoć, wysuszając całe buty. Jak tylko będą suche, wyjmij i wyrzuć gazetę. Buty będą suche, zachowają też swój kształt. Zamiast gazety można też użyć ręczników papierowych.

Zapach butów po suszeniu

Buty, które były mokre, mogą nieprzyjemnie pachnąć. Kiedy już wyschną, posyp je sodą oczyszczoną, która szybko zniweluje złe zapachy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak skutecznie wysuszyć mokre buty?