Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Grzyb na ścianie i odgrzybianie ścian. Cena, metody

red.

Grzyb na ścianie jest jednoznacznym sygnałem, że w naszym domu pojawiła się wilgoć. W takiej sytuacji, trzeba koniecznie interweniować, w przeciwnym razie możemy mieć poważne problemy ze zdrowiem. Aby raz na zawsze pozbyć się wilgoci, wyjaśniamy, jak usunąć grzyb ze ścian, jakie metody mamy do wyboru oraz ile kosztuje odgrzybianie ścian.

Wykwity trzeba usunąć ze ściany razem z tynkiem.
Wykwity trzeba usunąć ze ściany razem z tynkiem.
Fot. Flickr.com/Thomas Anderson - CC BY 2.0

Jak usunąć grzyb ze ścian

Kiedy grzyb na ścianie albo na podłodze staje się widoczny w postaci brązowej, rudej albo czarnej plamy, jest już niestety tylko zewnętrznym objawem poważnego problemu. Oznacza to, że źle wykonana została izolacja budynku, albo że mamy poważne kłopoty z wentylacją. Tam, gdzie przerwana jest ciągłość izolacji lub błędnie wykonano konstrukcję budynku, powstają mostki termiczne – dane miejsce się wychładza i skrapla się w nim para wodna – a to wspaniałe warunki dla rozwoju grzybów.

Nie da się rozwiązać problemu bez remontu i usunięcia przyczyn kłopotów. Dopiero potem można zabrać się za usuwanie samego grzyba ze ściany.

Zazwyczaj grzyb pojawia się w wilgotnych pomieszczeniach – w łazience, kuchni, kotłowni. Niestety błędy budowlane zdarzają się także w innych pomieszczeniach, więc grzyb i pleśń można znajdować się w każdym pomieszczeniu. Grzyb trzeba usunąć, bo wywołuje reakcje alergiczne i zagraża naszemu zdrowiu – a poza tym niszczy ściany, a czasem nawet elementy konstrukcyjne budynku.

Odgrzybianie ścian metody

Niewielkie wykwity można usunąć, nakładając na farbę specjalne preparaty grzybobójcze. Jeśli farba się już łuszczy, konieczne będzie jej usunięcie. Niekiedy będzie trzeba również skuć tynk, a nawet część ściany. Jeśli to płyta kartonowa, będziemy musieli ją wymienić. Pamiętajmy też, żeby oczyścić miejsce dookoła wykwitu (z zapasem ok. 1 m) – nawet jeśli nie widać tam grzyba, nie znaczy to, że mikroorganizmy nie zaczęły się już rozwijać. Oczyszczone miejsce pokrywa się kilkakrotnie preparatami grzybobójczymi. Pamiętajmy, że są one szkodliwe dla człowieka, należy więc zachować ostrożność przy ich nakładaniu, a także bardzo dobrze wywietrzyć pomieszczenie po zakończeniu prac.

Następnie z powrotem nakładamy tynk i malujemy ścianę. Dobrze zastosować farby przeznaczone do miejsc wilgotnych, o zwiększonej odporności na wilgoć.  W walce z wilgocią w domu pomocne będą popularne ostatnio pochłaniacze wilgoci. Jednak jeśli nie usuniemy przyczyn problemu, ani farba ani pochłaniacze wilgoci nie pomogą.

Odgrzybianie ścian cena

Odgrzybianie ścian to konieczność jeśli chcemy pozbyć się wilgoci z domu. Grzyb na ścianie to nie tylko nieestetycznie wygląda, ale przede wszystkim jest szkodliwy dla zdrowia.Odgrzybianiem ścian zajmują się profesjonalne firmy, które szybko i sprawnie pomagają uporać się z wilgocią w domu. Ile kosztuje odgrzybianie ścian? To zależy od kilku czynników, takich jak: powierzchnia zagrzybienia, rodzaju odgrzybianego materiału oraz tego, gdzie znajduje się grzyb. Im trudniej dostępne miejsce, tym koszty mogą być wyższe. 

  • Cena za odgrzybianie mieszkania -  zaczyna się od 1000 zł,
  • Cena za odgrzybianie domu jednorodzinnego - od 2000 zł,
  • Cena za odgrzybianie piwnicy - od 500 zł,
  • Cena za odgrzybianie pokoju o średniej wielkości - od 300 zł 
  • Cena za odgrzybianie elewacji - od 10 zł za metr kwadratowy
    Więcej o:

Skomentuj:

Grzyb na ścianie i odgrzybianie ścian. Cena, metody