Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Co zrobić, żeby pranie ładnie pachniało?

red.

Ładnie i świeżo pachnące pranie - tak być powinno. Czy wystarczy dobrać odpowiedni detergent i płyn do płukania, żeby pranie miało ładny zapach? Nie zawsze - sprawdź nasze sposoby na pięknie pachnące pranie.

Jeśli pranie pachnie stęchlizną, może to oznaczać, że czas na czyszczenie pralki
Jeśli pranie pachnie stęchlizną, może to oznaczać, że czas na czyszczenie pralki
Fot. Pixabay.com/CC0

Żeby pranie ładnie pachniało, można też dodać specjalnego płynu do żelazka lub przy prasowaniu użyć sprayu z takim płynem, jeśli nasze żelazko nie jest parowe i nie ma komory, do której można dodać płyn.

Co zrobić, jeśli pranie pachnie stęchlizną?

Zdarza się, że pranie niezależnie od użytego detergentu i płynu do płukania pachnie nienajlepiej. Czasem pojawia się zapach stęchlizny – to sygnał, żebyśmy sprawdzili czystość naszej pralki. Pralka wymaga od czasu do czasu uruchomienia programu z temperaturą 90 stopni C. Można wtedy uprać np. białą, bawełnianą pościel, ale można też uruchomić program bez załadunku. W sklepach znajdziemy też specjalne środki do wyczyszczenia pralki – wtedy koniecznie uruchamiamy program przy pustej pralce.

ZOBACZ, JAK ZROBIĆ DOMOWY ODŚWIEŻACZ POWIETRZA >>

Jak suszyć pranie, żeby ładnie pachniało?

Pranie może pachnieć stęchlizną również wtedy, gdy schnie w złych warunkach. Jak wysuszyć pranie, żeby miało ładny zapach? Przede wszystkim zaraz po praniu wyjmujmy je z pralki i rozwieszajmy. Jeśli zapomnieliśmy to zrobić zaraz po skończeniu programu, włączmy dodatkowe płukanie.

ZOBACZ, JAK PORADZIĆ SOBIE Z BRZYDKIM ZAPACHEM ZE ZMYWARKI >>

Pranie powinno schnąć w przewiewnym i suchym miejscu, raczej ciepłym – ale niekoniecznie, wyschnie nawet w temperaturze poniżej zera. Ciepło oczywiście przyspieszy schnięcie – a lepiej, żeby trwało krótko, bo długo wiszące mokre pranie może zacząć źle pachnąć. Jeśli mamy taką możliwość, rozwieszajmy pranie na świeżym powietrzu – lepiej jednak nie w pełnym słońcu, bo ubrania mogą stracić kolor tam, gdzie pada na nie słońce (słońce osłabia też włókna tkaniny).

    Więcej o:

Skomentuj:

Co zrobić, żeby pranie ładnie pachniało?