Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wyczyścić mikrofalówkę?

red.

Mikrofalówka, tak jak inne domowe urządzenia do przygotowania posiłków, wymaga regularnego czyszczenia. Jak najlepiej wyczyścić mikrofalówkę?

Mikrofalówkę trzeba czyścić regularnie, żeby nie dopuścić do powstania ciężkich do usunięcia zabrudzeń
Mikrofalówkę trzeba czyścić regularnie, żeby nie dopuścić do powstania ciężkich do usunięcia zabrudzeń
Fot. Flickr.com/Jeremy Hall - CC BY 2.0

Po każdym użyciu zajrzyjmy do mikrofalówki, czy podgrzewane jedzenie nie zabrudziło ścianek. Jeśli tak, po prostu wytrzyjmy resztki papierowym ręcznikiem. Zadbajmy też o to, żeby jak najmniej brudzić mikrofalówkę – nakrywajmy potrawy pokrywką lub talerzykiem, wstawiajmy na dodatkowe naczynie.

Jak wyczyścić mikrofalówkę z zaschniętych resztek jedzenia?

Jeśli resztki jedzenia zdążyły zaschnąć i to w kilku warstwach, czyszczenie będzie bardziej skomplikowane, zwłaszcza, że we wnętrzu mikrofalówki jest sporo trudnych do wyczyszczenia zakamarków. Możemy użyć środków ze sklepu, a także domowych patentów, takich jak woda z octem czy z sokiem z cytryny (można go też zastąpić kwaskiem cytrynowym).

ZOBACZ, JAK ZROBIĆ DOMOWY ODŚWIEŻACZ POWIETRZA >>

Jeśli nie chcemy męczyć się szorowaniem, wystarczy do kuchenki mikrofalowej wstawić szklankę z wodą z dodatkiem soku cytrynowego, octu lub sody. Mikrofalę włączamy na 5 minut na największą moc. Parujący płyn nawilży resztki i sprawi, że będzie je znacznie łatwiej usunąć.

Pamiętajmy, że wnętrza mikrofali nie można szorować twardymi szczotkami czy druciakami. Przy okazji mycia, oczyśćmy też odkurzaczem szczeliny wentylacyjne w obudowie urządzenia.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wyczyścić mikrofalówkę?