Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wyczyścić przypalone żelazko?

red.

Przypalenie żelazka nie oznacza, że trzeba je wyrzucić. Wiesz, jak je łatwo i skutecznie wyczyścić?

Nie szorujmy żelazka metalowym zmywakiem, bo może to uszkodzić powierzchnię
Nie szorujmy żelazka metalowym zmywakiem, bo może to uszkodzić powierzchnię
Fot. Pixabay.com/CC0 Public Domain

Pamiętaj, że żelazko można czyścić, kiedy całkowicie wystygnie. Upewnij się też, że jest odłączone od prądu, inaczej ryzykujesz porażenie prądem. Oto skuteczne sposoby na wyczyszczenie żelazka.

ZOBACZ, CZYM WYCZYŚCIĆ MONITOR >>

Sól do czyszczenia żelazka

Na desce do prasowania połóż miękki materiał. Na tkaninie rozłóż równo kilka łyżek soli. Włącz w żelazku program do prasowania bawełny. Kiedy żelazko się rozgrzeje, połóż je na materiał z solą i zacznij delikatnie poruszać żelazkiem do przodu i do tyłu. Ślady przypalenia powinny zniknąć. Wyłącz żelazko, pozwól mu wystygnąć, a potem wytrzyj ślady soli wilgotną szmatką.

Ocet kontra zabrudzenia na żelazku

W zależności od wielkości przypalonej powierzchni podgrzej w garnku 1/3 – 1 szklanki octu w garnku. Jeśli przypalenie wygląda na trudne do usunięcia, możesz dodać do płynu kilka łyżeczek soli lub sody oczyszczonej. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki. W powstałym płynie zamocz czystą, bawełnianą szmatkę. Pocieraj nią przypaloną powierzchnię tak długo, aż ślady przypaleń znikną. Potem wyczyść żelazko szmatką umoczoną w czystej wodzie.

ZOBACZ, JAK ZROBIĆ DOMOWY ODŚWIEŻACZ POWIETRZA >>

Środki do czyszczenia żelazka

Weź produkt, którym najczęściej czyścisz umywalki czy wannę. Polej taflę żelazka kilkoma kroplami, a potem wyczyść je miękką stroną zmywaka. Kiedy plamy zejdą, wyczyść żelazko mokrą szmatką.

Skomentuj:

Jak wyczyścić przypalone żelazko?