Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wyczyścić klawiaturę komputera?

red.

Jedzenie, kurz i bakterie - wszystko to znajdziemy w klawiaturze często używanego komputera. Trzeba ją regularnie czyścić.

Pomiędzy klawisze klawiatury trafia nie tylko kurz, ale też drobinki jedzenia czy krople napojów. Niektóre badania pokazują, że na klawiaturze jest czasami więcej bakterii niż na desce klozetowej! Klawiaturę powinno się czyścić przynajmniej raz na 6-8 tygodni.

ZOBACZ, CZYM WYCZYŚCIĆ MONITOR >>

Jak wyczyścić klawiaturę

Wyłącz komputer. Jeśli używasz klawiatury podłączonej do komputera, odłącz ją. Odwróć klawiaturę do góry nogami i potrząśnij nią mocno. W ten sposób pozbędziesz się większych drobinek brudu.

Jeśli masz puszkę sprzężonego powietrza, użyj silnego strumienia, żeby przedmuchać przestrzeń pomiędzy klawiszami.

Umocz wacik w spirytusie salicylowym i wyczyść miejsca dookoła każdego klawisza. Jeśli klawiatura jest mocno brudna, tę czynność trzeba będzie powtórzyć 2-3 razy.

Umocz bawełnianą ściereczkę w spirytusie i wytrzyj klawisze, w szczególności te, z których korzystasz najczęściej, spację czy enter. Jeśli plamy nie zejdą, możesz usunąć je wykałaczką.

Klawiaturę wypoleruj suchą, bawełnianą szmatką. Podłącz ją ponownie do komputera i normalnie używaj.

ZOBACZ, JAK CZYŚCIĆ SREBRO >>

Jak rozebrać i wyczyścić klawiaturę

Bardziej głębokie czyszczenie to konieczność, kiedy twoja klawiatura przypomina wysypisko śmieci. Część modeli klawiatury jest zrobiona tak, że bez problemu zdejmiesz klawisze, podważając je tępym nożem czy płaskim śrubokrętem. Przyłóż narzędzie do rogu klawisza i lekko go podważ. Kiedy usuniesz wszystkie klawisze (upewnij się wcześniej, że wiesz, który pasuje do jakiego miejsca), dokładnie umyj je w wodzie z mydłem i starannie wysusz.

Powierzchnię pod klawiszami wyczyść za pomocą sprężonego powietrza, wytrzyj suchą ściereczką bawełnianą. Wysuszone klawisze włóż z powrotem na miejsce, wszystko przetrzyj suchą ściereczką.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wyczyścić klawiaturę komputera?