Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak ciekawie upiąć zasłony i firany?

red.

Mimo rosnącej popularności rolet i żaluzji w oknach wciąż chętnie wieszamy zasłony i firany. Jak je upiąć, żeby aranżacja okna wyglądał niebanalnie? Mamy 20 gotowych propozycji.

Zasłony i firany dają wiele możliwości aranżacyjnych. Można je upinać na wiele sposobów - wszystko zależy od stylu wnętrza, jego wielkości oraz od tkanin jakimi dysponujemy.

Wciąż najpopularniejsze w aranżacji okien są zasłony, pasują do wszystkich rodzajów pomieszczeń - do kuchni, salonu, sypialni, pokoju dziecięcego i biura. Można je zawiesić w oknie same, bądź w towarzystwie firan, rolet, żaluzji, paneli firanowych czy dekoracyjnych lambrekinów. Gdy zasłony wykonane są z pięknego, wysokiej jakości materiału, nie trzeba ich nawet specjalnie upinać, żeby efektownie wyglądały. Warto jednak pokusić się o nieco bardziej skomplikowaną aranżację okna, wtedy pokój z miejsca nabierze stylu i charakteru. Ciekawym sposobem na urozmaicenie zwykłej aranżacji okna jest uszycie zasłon z dwóch rodzajów tkanin o różnych wzorach, ale w uzupełniającej kolorystyce.

Jeśli chodzi o upinanie firan, to skomplikowane aranżacje odchodzą już w zapomnienie. W ich przypadku lepiej postawić na prostotę, wybrać wysokiej jakości firany i starannie je umarszczyć. Misterne upięcia firan wyglądają nieco staroświecko, chyba że towarzysza im nowoczesne, np. metaliczne zasłony.

Aranżacje okien: porady

Przy dekorowaniu okna należy pamiętać, że im mniejsze pomieszczenie, tym skromniejsza aranżacja w oknie. Pokój można bardzo łatwo optycznie zmniejszyć wprowadzając obfite zasłony i barokowe dekoracje. Niezależnie od wzoru zasłon i rodzaju pomieszczenia gładkie firany zawsze będą wyglądały stosownie i elegancko. Nie podszywaj zasłon ręcznie, zrób to na maszynie, lub zleć krawcowej. Jeśli zasłony mają ne tylko zdobić, a także chronić przed słońcem, nie upinaj ich w żaden sposób - puść je prosto. Wybierz zasłony o gęstym splocie, nieprzepuszczającym światła.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak ciekawie upiąć zasłony i firany?