Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w Gdańsku w morskim klimacie

Projekt i Stylizacja: MOA design, zdjęcia: HOME Staging i Fotografia Wnętrz Trójmiasto - Malwina Nogaj

62-metrowe mieszkanie na jednym z gdańskich osiedli zostało urządzone ze smakiem i w nawiązaniu do pobliskiego morza. Najważniejszą rolę w aranżacji tego wnętrza odgrywają kolory.

aranżacja salonu, otwarty salon
Jasny, otwarty salon to największy atut tego mieszkania.
fot. HOME Staging i Fotografia Wnętrz Trójmiasto - Malwina Nogaj

Jasne, stylowe wnętrza gdańskiego mieszkania zostały zaaranżowane pod wynajem. Projekt powierzono projektantce wnętrz Agnieszce Błochowiak z pracowni MOA Design. Autorka zaaranżowała przestrzeń pełną nietuzinkowych rozwiązań.

Mieszkanie w stylu morskim

Bazą wystroju wnętrza stały się kolory zaczerpnięte z morskiej palety: biel morskiej piany, piaskowe beże, perłowe szarości i delikatne, niemal transparentne błękity. Chłodną paletę barw ocieplają naturalne materiały: bielone podłogi i blaty wyglądające jak fragmenty drewna wyblakłego na słońcu, czy miękkie meble tapicerowane, otulone naturalnymi tkaninami.

Wystrój wnętrza zaskakuje nie tylko świetnie dobranymi materiałami wykończeniowymi, ale także ciekawie udekorowanymi ścianami. - Chciałam, żeby mieszkanie zostało przez odwiedzających zapamiętane; stąd oprócz stonowanych, relaksujących barw w pomieszczeniach zdecydowałam się na mocny kolorystyczny akcent – mówi projektantka wnętrza.

Łazienka bez glazury

W łazience na ścianach zrezygnowano z płytek ceramicznych. W zamian pomalowano ściany wodoodpornymi farbami przeznaczonymi do łazienek marki Benjamin Moore.
Koncepcja z wykorzystaniem farby zamiast płytek została powtórzona także w aneksie kuchennym, dzięki czemu zachowano spójny charakter wnętrza, a sama zabudowa „odciążona” o okładzinę ścienną zyskała charakter salonowy. W kuchni użyto odpornej na tłuszcz i zabrudzenia farby ceramicznej tego samego producenta.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

 

Skomentuj:

Mieszkanie w Gdańsku w morskim klimacie