Styl nowojorski we wnętrzach. Szykowne wnętrza bez wielkich wydatków

Tekst i stylizacja: Joanna Płachecka, projekt wnętrza: WZ Studio i Magdalena Zajączkowska/Mint Grey

Styl nowojorski w mieszkaniu pod Warszawą? Katarzynie udało się spełnić swoje marzenie. Niewielkie wnętrze urządziła za niewielkie pieniądze w swoim ulubionym, szykownym stylu.

KUCHENNE SZAFKI (z IKEA) są wzorowane na tych z filmu 'Lepiej późno niż później' - inspirowanych stylem Hamptons. Nad blatem Katarzyna położyła sześciokątne płytki... podłogowe (marki Equipe). Do stołu znalezionego w sklepie ze starociami w Sierpcu dobrała krzesła z Mint Grey.
Kuchenne szafki (z IKEA) są wzorowane na tych z filmu 'Lepiej późno niż później' - inspirowanych stylem Hamptons. Nad blatem Katarzyna położyła sześciokątne płytki... podłogowe (marki Equipe). Do stołu znalezionego w sklepie ze starociami w Sierpcu dobrała krzesła z Mint Grey.
Fot. Michał Mutor

Mieszkania w nowojorskim stylu. 8 aranżacji wnętrz inspirowanych Manhattanem

Więcej: http://ladnydom.pl/czterykaty/56,145061,19220163,mieszkania-milosnikow-nowego-yorku-5-aranzacji-wnetrz-inspirowanych.htmlNowojorski styl wnętrza

Styl nowojorski w urządzaniu wnętrz cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Łączy elementy klasyczne, glamour z domieszką nonszalancji. Jak sama nazwa wskazuje narodził się w Nowym Jorku, gdzie Katarzyna bywa tak często, jak tylko może.  – Uwielbiam Nowy Jork, jego klimat, energię. I przede wszystkim tamtejsze wnętrza – opowiada Katarzyna, na co dzień związana z branżą wnętrzarską.

O wnętrzach w nowojorskim stylu rozmawiamy z właścicielką butiku Mint Grey

Co najbardziej mi się podoba wnowojorskich mieszkaniach? Szerokie ławy wwykuszach okien. Wysokie łóżka, na które zprzyjemnością się wdrapuję – śmieje się. – Atak na poważnie: zachwyca mnie misternie wykończona stolarka drzwi iokien, piękne drewno na podłodze. Te wnętrza nigdy się nie nudzą itak udanie łączą antyki zdesignem. Są jak zmodnego magazynu, aprzecież nie anonimowe.

Styl nowojorski w mieszkaniu

Nic dziwnego, że marzyło jej się podobne mieszkanie w nowojorskim stylu. Ale jak oddać nowojorski klimat na niecałych 50 metrach? I za luksus zapłacić niewiele? Najpierw wsparli ją architekci z WZ Studio, proponując, by usunęła ścianę oddzielającą kuchnię od dużego pokoju – dzięki temu ta pierwsza nabrała oddechu i wydaje się większa. Potem z pomocą przyszła Magda Zajączkowska, właścicielka bloga wnętrzarskiego HomeCreations.pl i sklepu Mint Grey, która projektuje i produkuje meble inspirowane stylem nowojorskim i Hamptons. Razem zestawiły przedmioty tanie z bardziej ekskluzywnymi, a całość doprawiły szykownymi detalami. – Przy stole znalezionym na starociach stanęły eleganckie fotele z Mint Grey, do drzwi z Castoramy dobrałyśmy stylowe klamki – opowiada Katarzyna.

Aranżacja łazienki w nowojorskim stylu

Styl nowojorski klasyczny

Na koniec właścicielka dorzuciła kilka osobistych pamiątek. – Na przykład stary adapter na winyle, na którym dziadek, warszawski powstaniec, puszczał mi patriotyczne pieśni. Zdjęcie dłoni mojej ukochanej babci. Fotografia przyjaciółki, która jest modelką – wymienia. Dzisiaj już wie, że nie trzeba fortuny, by stworzyć wnętrze z klasą w iście nowojorskim stylu. – Za chwilę znów ruszam do Stanów po kolejne inspiracje, tym bardziej że zamierzam sprzedać to mieszkanie i urządzić nowe. Ale teraz w planach mam Hamptons i Kalifornię.

Mieszkania w nowojorskim stylu. 8 aranżacji wnętrz inspirowanych Manhattanem

Skomentuj:

Styl nowojorski we wnętrzach. Szykowne wnętrza bez wielkich wydatków