Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Styl nowojorski we wnętrzach. Szykowne wnętrza bez wielkich wydatków

Tekst i stylizacja: Joanna Płachecka, projekt wnętrza: WZ Studio i Magdalena Zajączkowska/Mint Grey

Styl nowojorski w mieszkaniu pod Warszawą? Katarzynie udało się spełnić swoje marzenie. Niewielkie wnętrze urządziła za niewielkie pieniądze w swoim ulubionym, szykownym stylu.

KUCHENNE SZAFKI (z IKEA) są wzorowane na tych z filmu 'Lepiej późno niż później' - inspirowanych stylem Hamptons. Nad blatem Katarzyna położyła sześciokątne płytki... podłogowe (marki Equipe). Do stołu znalezionego w sklepie ze starociami w Sierpcu dobrała krzesła z Mint Grey.
Kuchenne szafki (z IKEA) są wzorowane na tych z filmu 'Lepiej późno niż później' - inspirowanych stylem Hamptons. Nad blatem Katarzyna położyła sześciokątne płytki... podłogowe (marki Equipe). Do stołu znalezionego w sklepie ze starociami w Sierpcu dobrała krzesła z Mint Grey.
Fot. Michał Mutor

Nowojorski styl wnętrza

Styl nowojorski w urządzaniu wnętrz cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Łączy elementy klasyczne, glamour z domieszką nonszalancji. Jak sama nazwa wskazuje narodził się w Nowym Jorku, gdzie Katarzyna bywa tak często, jak tylko może.  – Uwielbiam Nowy Jork, jego klimat, energię. I przede wszystkim tamtejsze wnętrza – opowiada Katarzyna, na co dzień związana z branżą wnętrzarską.

Co najbardziej mi się podoba w nowojorskich mieszkaniach? Szerokie ławy w wykuszach okien. Wysokie łóżka, na które z przyjemnością się wdrapuję – śmieje się. – Atak na poważnie: zachwyca mnie misternie wykończona stolarka drzwi i okien, piękne drewno na podłodze. Te wnętrza nigdy się nie nudzą i tak udanie łączą antyki z designem. Są jak z modnego magazynu, a przecież nie anonimowe.

Styl nowojorski w mieszkaniu

Nic dziwnego, że marzyło jej się podobne mieszkanie w nowojorskim stylu. Ale jak oddać nowojorski klimat na niecałych 50 metrach? I za luksus zapłacić niewiele? Najpierw wsparli ją architekci z WZ Studio, proponując, by usunęła ścianę oddzielającą kuchnię od dużego pokoju – dzięki temu ta pierwsza nabrała oddechu i wydaje się większa. Potem z pomocą przyszła Magda Zajączkowska, właścicielka bloga wnętrzarskiego HomeCreations.pl i sklepu Mint Grey, która projektuje i produkuje meble inspirowane stylem nowojorskim i Hamptons. Razem zestawiły przedmioty tanie z bardziej ekskluzywnymi, a całość doprawiły szykownymi detalami. – Przy stole znalezionym na starociach stanęły eleganckie fotele z Mint Grey, do drzwi z Castoramy dobrałyśmy stylowe klamki – opowiada Katarzyna.

Zobacz także: Aranżacja łazienki w nowojorskim stylu >>

Styl nowojorski klasyczny

Na koniec właścicielka dorzuciła kilka osobistych pamiątek. – Na przykład stary adapter na winyle, na którym dziadek, warszawski powstaniec, puszczał mi patriotyczne pieśni. Zdjęcie dłoni mojej ukochanej babci. Fotografia przyjaciółki, która jest modelką – wymienia. Dzisiaj już wie, że nie trzeba fortuny, by stworzyć wnętrze z klasą w iście nowojorskim stylu. – Za chwilę znów ruszam do Stanów po kolejne inspiracje, tym bardziej że zamierzam sprzedać to mieszkanie i urządzić nowe. Ale teraz w planach mam Hamptons i Kalifornię.

    Więcej o:

Skomentuj:

Styl nowojorski we wnętrzach. Szykowne wnętrza bez wielkich wydatków