Niebanalne wnętrza na 42 m kw. Małe mieszkanie a wygląda jak apartament

red.

Na przestrzeni 42 metrów niebiańskie klimaty przeplatają się z soczystą dżunglą. Tak zaaranżowana kawalerka stanowi idealne miejsce, by do niego wrócić po całym dniu ciężkiej pracy. Panuje tu bardzo spokojna, relaksująca atmosfera.

Niebanalne wnętrza na 42 m kw. Małe mieszkanie a wygląda jak apartament
Pełne odprężenie - niebanalne wnętrze kawalerki w Warszawie.
Fot. Alexandra Dermont, Ayuko studio/ www.finchstudio.pl

Nad łóżkiem unoszą się lekkie obłoki, w łazience wita nas za to dzikość natury. Kolorystyka inspirowana przyrodą, kontrasty i swoboda twórcza to słowa-klucze wykorzystane w urządzaniu warszawskiej kawalerki.

W trakcie realizacji dano nam wolną rękę w zakresie projektowania. Od razuwpadł nam do głowy pomysł, by przestrzeń kuchni i holu były w ciemnych tonacjach

– mówi projektantka, Magdalena Zięba z Finchstudio.

Mieszkanie mieści się w jednej z odrestaurowanych warszawskich kamienic, w pięknej okolicy. Apartament został zaprojektowany dla młodej pracującej osoby, posiadaczki psa. Mieszkanie przeszło generalny remont, podczas którego udało się uratować m.in. piękny dębowy parkiet.

Kto wcześniej w małych metrażach bał się mocnych, ciemniejszych barw, być może teraz zmieni zdanie. Użyty w kawalerce przygaszony odcień butelkowej zieleni idealnie zgrywa się z surowym drewnem, naturalnymi tkaninami, bielą mebli, a także złotą mozaiką w kuchni. Całość uzupełniają grafiki inspirowane światem roślin oraz miękkie tkaniny i zwiewne materiały. Efekt? Kompozycja pełna lekkości, uspokajająca i elegancka zarazem.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Niebanalne wnętrza na 42 m kw. Małe mieszkanie a wygląda jak apartament