Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wnętrza z czarnymi ścianami. Nowoczesna jaskinia

red.

Czarne ściany we wnętrzu? Czemu nie! Architekt Dominik Respondek dla siebie i rodziny stworzył dom w ciemnych barwach. Nowoczesna aranżacja wnętrza wygląda tajemniczo i szalenie stylowo.

Wnętrza z czarnymi ścianami. Nowoczesna jaskinia
Wnętrza z czarnymi ścianami. Nowoczesna jaskinia
fot. mat. prasowe Adriana Furniture

Dominik Respondek, architekt i designer – właściciel pracowni projektowej Otwarte Studio Sztuka z Częstochowy, za pomocą ciemnych odcieni drewna i surowych materiałów stworzył nowoczesne wnętrza dla siebie i najbliższych. Wystrój wnętrz został zainspirowany powrotem człowieka do jego pierwotnego bezpiecznego schronienia – jaskini.

Plan domu został tak pomyślany, aby zmieściły się w nim wszystkie niezbędne pomieszczenia dla rodziny z trójką dzieci. Na parterze jest obszerny salon otwarty na kuchnię i jadalnię, garderoba, schowek i toaleta. Piętro zajmują pokój dla gości, który na co dzień pełni także rolę gabinetu, pokoje dla dzieci, łazienka oraz sypialnia rodziców połączona z garderobą i łazienką.

Najbardziej zaskakującym elementem wystroju wnętrz jest wszechobecna czerń. Ma ona stanowić tło dla wszystkiego co dzieje się we wnętrzu.

Rośliny, malarstwo, nasze ubrania, zmieniający się krajobraz za oknem, książki, obiad to mocne akcenty kolorystyczne wnętrz mojego domu. Identycznie, jak w galerii sztuki – potrzebne jest neutralne tło dla lepszego odczuwania tego, co jest najistotniejsze. Bez odpowiedniego tła, marginesu, oddechu tracimy możliwość dobrego odbioru mocnych barw, takich jak bukiet kwiatów dla żony, turkus jej letniej sukienki, niedzielne ciasto z owocami...

– zwraca uwagę Dominik Respondek.

Czarne są nie tylko ściany, ale też sufity, meble i dodatki. To powoduje, że światło odgrywa w tych pomieszczeniach niezwykle istotną rolę. Jedynie w pokojach dzieci nieco odstąpiono od dominacji czerni we wszystkich elementach wyposażenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA CZARNEGO MIESZKANIA >>

Skomentuj:

Wnętrza z czarnymi ścianami. Nowoczesna jaskinia