Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Krakowskie mieszkanie - między bielą a czernią

red.

Krakowskie mieszkanie 4-osobowej rodziny wyróżnia obfite zastosowanie czerni. Jest to dość nietypowy zabieg, dlatego czarny kolor równoważy duża ilość bieli i barw pośrednich.

Krakowskie mieszkanie - między bielą a czernią
W salonie jest kominek. Przechowywane tuż obok drewno do kominka ociepla całą aranżację.
fot. Przemysław Kuciński

Mieszkanie w Krakowie należy do małżeństwa z dwójką dzieci. Za projekt odpowiada Agnieszka Cupryś-Wilk z pracowni Archissima, a partnerem wykonawczym realizacji jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian. Mieszkanie jest dwupoziomowe. Na pierwszym poziomie znajduje się salon połączony z kuchnią, hol, z którego przechodzi się do gabinetu i łazienki oraz schody prowadzące na piętro. Architektce udało się w nietypowy sposób wizualnie zdynamizować nieco monotonny charakter parteru. W kuchni i korytarzu jest jednolita zabudowa, która ukrywa szafy oraz gabinet i małą łazienkę, od strony salonu mieści w sobie wszystkie meble kuchenne. Całość wykonana w lakierowanym MDF-ie prezentuje się minimalistycznie i szlachetnie. Perfekcyjne płaszczyzny uzyskano poprzez zastosowanie drzwi z felcem i tego samego materiału w charakterze okładziny ściennej.

Wnętrze w umiarkowanych kolorach

Życzeniem inwestorów było, by wprowadzić do wnętrz nieco więcej koloru. Architekt zdecydowała się na wybór szaro-oliwkowych, grafitowych oraz beżowych odcieni. Ich wybór w znacznym stopniu podyktowany był kolorem paneli podłogowych, a wszystkie rozwiązania barwne musiały być spójne i harmonijne. Ekstrawagancji i nowoczesności dodaje spokojnym barwom czerń, która jest tu wyrazistym leitmotivem. Pojawia się w kuchni, salonie, a także łazience. Wykorzystano w niej niezwykle oryginalne artystyczne kafle z Manufaktury Ceramicznej z Warszawy autorstwa Krystyny Kaszuby Wacławek z koronkowym, okrągłym motywem. Kaflowy wzór jest jedną z kilku ciekawych geometrycznych powierzchni.

Mieszkanie — mimo swojego metrażu — oferowało stosunkowo niewiele miejsca do przechowywania. Projektantce udało się wykreować więcej takich przestrzeni. Wyzwaniem było uporządkowanie trudnych, nieregularnych skosów w sypialni, dzięki któremu udało się stworzyć małą garderobę z ascetyczną frontową płaszczyzną. Nowoczesny i klasyczny styl wnętrza wynikający w dużej mierze z estetyki zabudów przełamano, wprowadzając elementy „loftowe”. We wnętrzu pojawiła się ceglana ściana oraz lampy o przemysłowym charakterze.

Skomentuj:

Krakowskie mieszkanie - między bielą a czernią