Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

46-metrowe mieszkanie w kamienicy zamienione w nowoczesny apartament

red.

Mieszkanie w odrestaurowanej starej kamienicy pod Wawelem zyskało nowoczesny i bardzo oryginalny wystrój. Trudno wobec tych wnętrz pozostać obojętnym.

46-metrowe mieszkanie w kamienicy zamienione w nowoczesny apartament
Kuchnia i część jadalniana.
fot. Janina Tyńska

Mieszkanie znajduje się się w odrestaurowanej kamienicy położonej dosłownie tuż pod Wawelem w Krakowie. Lokal ma powierzchnię 46 m kw., za to słuszną wysokość, wnętrze mierzy 330 cm. Pozwoliło to na wprowadzenie antresoli i powiększenie powierzchni użytkowej.

Aranżacją przestrzeni zajęła się pracowania Mus Architects.

Analizując wymagania i tryb życia właściciela, uznaliśmy za celowe maksymalizowanie otwartego salonu znajdującego się na dole i wytworzeniu ponad pasem wejściowym mieszkania sypialni na antresoli. W przestrzeni mieszkania wydzielono zatem kilka stref

- mówi architekt.

Mieszkanie zostało zaprojektowane funkcjonalnie i nowocześnie. Układ przestrzeni jest czytelny i dopasowany do potrzeb właścicieli. We wnętrzu dominuje biel uzupełniona drewnem jesionowym i czarnym szkieletem brył "lewitujących w przestrzeni", które porządkują i akcentują elementy kompozycji. Całość kompozycji dopełniają wolnostojące meble znanych i cenionych producentów.

Skomentuj:

46-metrowe mieszkanie w kamienicy zamienione w nowoczesny apartament