Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Granat i kobalt w aranżacji wnętrz

Monika Utnik-Strugała

Ciemne, zdecydowane kolory wracają do wnętrz. Wśród nich prym wiodą granat i kobalt - piękne, spokojne, ale i zaskakująco eleganckie.

Modern blue dining room table chairs check pattern cloth ceramic wall plates interiors rooms cool colours display collections
Z DAWNYCH LAT. Najcenniejsza historyczna porcelana (Miśnia, Royal Copenhagen, Furstenberg) była malowana na kobaltowo.
Fot. BE&W

Ostrożnie wkrada się do naszych domów. To kolor dla osób zdecydowanych i pewnych siebie. Kojarzony z wiedzą i mądrością, dyscyplinuje i sprzyja podejmowaniu ważnych decyzji. Projektanci chętnie stosują go we wnętrzach eklektycznych. Zestawiony ze złotem staje się bardzo elegancki, wręcz luksusowy.

Nie maluj na granatowo ścian sypialni, jeśli wpada do niej mało naturalnego światła – wnętrze nie będzie efektowne. Pomalowanie jednej ściany i sufitu na granatowo, a pozostałych ścian na biało sprawi, że pokój wyda się znacznie wyższy.

Co do granatu?

Białe dodatki to propozycja dla ostrożnych. Podobnie szarości i beże, które stworzą z granatem wnętrze spokojne i elegancko stonowane. Dodatki w intensywnych ciepłych barwach sprawią, że pomieszczenie stanie się bardziej wyraziste.

Granat wyjątkowo dobrze pasuje do wnętrz kolonialnych i orientalnych (z dodatkiem turkusu). Dobrze łączy się z wielobarwnymi perskimi dywanami czy indyjskimi meblami.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Granat i kobalt w aranżacji wnętrz