Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ceramika na TRŁ WIOSNA! 1 i 2 kwietnia w warszawskim EXPO XXI

mat. prasowe

Już w najbliższy weekend 1- 2 kwietnia w warszawskim EXPO XXI odbędzie się wiosenna edycja Targów Rzeczy Ładnych. TRŁ WIOSNA! to największe targi niezależnego designu - 220 wystawców, kilkanaście stref tematycznych - plakaty, meble, rośliny, akcesoria i największa z tegorocznych stref - ceramika. Odbędą się także otwarte spotkania z publicznością - m.in. z twórcami Trzask Ceramics.

Ceramika na TRŁ WIOSNA! 1i 2 kwietnia w warszawskim EXPO XXI
Ceramika na TRŁ WIOSNA! 1i 2 kwietnia w warszawskim EXPO XXI
mat. prasowe/kolaż redakcja

Targi Rzeczy Ładnych to ceramiczna potęga i największe w Polsce ceramiczne wydarzenie, które przyciąga tysiące osób! W każdym stylu, w każdym kształcie, w każdej technice. Zobaczycie najciekawsze i najmodniejsze polskie marki ceramiczne. Będzie dużo zaskoczeń, nowości, debiutów i gwiazd - wielu fantastycznych twórców - tych, których uwielbiacie i tych, których zobaczycie po raz pierwszy.

Ceramika to serce Targów Rzeczy Ładnych. Kogo będzie można zobaczyć na TRŁ WIOSNA!? Prezentujemy 7 z ponad 50 wspaniałych twórczyń i twórców, którzy pojawią się na wiosennej edycji.

1. TRZASK CERAMICS

Prawdziwy fenomen - przyjazna, bliska, wesoła, codzienna ceramika, która dzięki pomysłowości, talentowi, pracowitości i świetnej energii twórców stała się obiektem pożądania tysięcy fanek i fanów. Ich ceramika znika z półek zanim jeszcze zdąży dobrze wystygnąć. Ich cotygodniowe internetowe dropy rozchodzą się szybciej niż bilety na koncerty Harry'ego Stylesa! Kubeczki-chmurki, gradienty, jamniki i tygryski na kubkach, - same cudowności!

Podczas TRŁ Wiosna! Marta Kachniarz twórczyni marki podczas spotkania z publicznością opowie o kulisach prowadzenia własnej marki, o tym jak jej ceramika podbiła Instagrama I TikToka i o tym jak wspólnie z Olkiem Kozielskim przez rok pisali w tajemnicy swoją pierwszą książkę - "Warsztat ceramika".

Trzask Ceramics
Trzask Ceramics
Trzask Ceramics

2. NOT.BAD STUDIO

Marka debiutująca na TRŁ WIOSNA!, w której można łatwo się zakochać od pierwszego wejrzenia. Odświeżająco nowoczesne, a jednocześnie klasyczne landrynkowe szklanki "z oponką" i urocze ceramiczne kubeczki są dziełem Zuzanny Badowskiej, która stoi za not.bad studio. Świadoma zabawa konwencjami, poszukiwania kształtów i kolorów, eksperymenty z wykorzystaniem druku 3D wzbogacającego te szklane cukiereczki o dodatkowe funkcje i atrybuty.

not.bad studio
not.bad studio
not.bad studio

3. HUMAN NATURE STUDIO

Idee troski, ciałopozytwności i akceptacji zaklęte w ceramice. Czarki, filiżanki i kubki, prężne, dumne, niedoskonałe, kochane. Każde naczynie w Human Nature Studio powstaje tylko w jednym egzemplarzu. Jak mówi Agnieszka Jagiełka, ceramiczka i twórczyni HUMAN NATURE STUDIO, jest to historia o kobiecych sylwetkach różnej postury, o piersiach w różnych kształtach i rozmaitych brzuchach, szyjach, fałdkach, zmarszczkach, kolorach, dzięki której chcę nawiązać dialog z kobietami i zachęcić je do współpracy z własnym ciałem i myśleniem o nim z czułością i szacunkiem.

Human Nature Studio
Human Nature Studio
Human Nature Studio

4. RÉVOLTE

W łączeniu mitów, sztuki, ceramiki i śródziemnomorskich fascynacji marka Révolte jest niezastąpiona. Kiedy ich ozdobne naczynia w rytm weneckiego karnawału weszły na rynek polskiego wzornictwa, zachłystywaliśmy się "ochami" i "achami". Na TRŁ WIOSNA! będzie kolejna świetna okazja, żeby powzdychać, bo wracają z nowymi wzorami i jeszcze bardziej imponującym połączeniem sztuki i designu. Poza ręcznie malowanymi uroczymi kubkami, największą gwiazdą ich oferty na 2023 rok są ozdobne talerze powstałe na bazie akwareli stworzonych przez malarza Michała Zaborowskiego. To nowe, malarskie oblicze Révolte jest nadal opowieścią o mitach i ich bohaterach, nadal przenosi nas momentalnie nad basen Morza Śródziemnego i nadal czaruje nas opowieściami z drzewkami oliwnymi w tle. To co nowe, to co świeże, to autorski wizualny język tej opowieści, pełen spalonych kolorów, rozmyć i przypominający naścienne malowidła.

REVOLTE
REVOLTE
REVOLTE

5. GLITCH LAB

Niegrzeczne dzieciaki polskiej ceramiki ze swoją prowokującą porcelaną pojawią się także na TRŁ WIOSNA!". W 2022 z futryną wyważyli drzwi polskiego designu projektem "F**k the Porcelain" opartym na połączeniu ćmielowskiej porcelany trzeciego gatunku z artystycznymi streetowymi napisami i basquiatowskimi złotymi koronami. Są wyraziści i tworzą projekty, które chce się trzymać na rodzinnym kredensie! To nowa polska klasyka, to przewrotność, zadziorność i ciekawe historie, za którymi stoi szczera potrzeba zwracania uwagi na ważne tematy.

Glitch Lab
Glitch Lab
Glitch Lab

6. CZYNIE CERAMICS

Ceramika, która pociesza, dodaje otuchy, zamyka w sobie życzenia dobroci i szczęścia, definiuje troskę o drugą osobę. I rozśmiesza! Kto nie uśmiechnie się do kubka z napisem “Dla Ciebie wzięłabym się za siebie” albo do filiżanki z prostym napisem “Kocham Cię”? Kto nie zatrzyma się przy stoisku pełnym delikatności najwyższej jakości porcelany, ale i malarskiego kunsztu doprawionego poczuciem humoru. Ciepło i zachwyt!

Czynie Ceramics
Czynie Ceramics
Czynie Ceramics

7. GABI STRAMA STUDIO

Unikalne połączenie sztuki i kobiecej energii. Ceramiczna kolekcja wazonów i obiektów wyglądających jak antyczne wazy z malarskimi wizerunkami kobiet zdobioną nieco zapomnianą techniką sgraffito.

Jej ceramika z flagową kolekcją "Dziewczyny" to z jednej strony wizualna powściągliwość, a z drugiej ilustratorski i formalny żywioł. Kobiece postaci zaklęte w tych ceramicznych formach są uchwycone w ruchu, w codziennych pozach, które łączą w sobie współczesny minimalizm ze szczerością naściennych malunków.

Gabi Strama Studio
Gabi Strama Studio
Gabi Strama Studio

TRŁ WIOSNA! - pierwsza odsłona 10-lecia TRŁ!

  • 1-2 kwietnia 
  • EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa
  • Godz. 11-19
  • Bilety: 10 zł w przedsprzedaży online do 31 marca , 15 zł w dniach imprezy (online i w kasach)

Patroni medialni: Gazeta.pl, TOK FM, Warsawholic, PLN Design, Domosfera.pl, Bryla.pl, KMAG, HIRO, STGU, Magazif, WhiteMAD, Contemporary Lynx, Homebook, FASHION Magazine, Fashionpost.pl

Więcej informacji:

  • targirzeczyladnych.pl
  • facebook.com/targirzeczyladnych
  • instagram.com/targirzeczyladnych

O Targach Rzeczy Ładnych:

Targi Rzeczy Ładnych to największe targi niezależnego designu w Polsce. Od 10 lat impreza promuje i przyciąga najlepsze marki, projektantów i ilustratorów, a każdą edycję odwiedza ok. 10 tysięcy osób. To unikatowa mieszanka znakomitych marek i twórców, legendarnej selekcji wystawców i niepodrabialnej atmosfery. Targi Rzeczy Ładnych odkrywają przyszłe gwiazdy polskiego wzornictwa, prezentują kultową klasykę i inspirują całe pokolenia projektantek i projektantów. I krok po kroku zmieniają Polskę na trochę ładniejszą - w tym roku w Warszawie, Trójmieście (debiut!) i we Wrocławiu. Podczas wydarzeń odbywają się liczne wystawy, spotkania i projekty specjalne.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ceramika na TRŁ WIOSNA! 1 i 2 kwietnia w warszawskim EXPO XXI