Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

DIY Zrób to sama: stojak na biżuterię

Redakcja

Stojak na biżuterię to niezbędnik w każdej sypialni. Biżuterii, zwłaszcza tej niezbyt drogiej, nie warto chować w szkatułkach albo szufladach. Odpowiednio wyeksponowana będzie pod ręką i stanie się ozdobą kobiecego kącika - a do tego celu świetnie posłuży stojak na biżuterię, szczególnie ten wykonany samodzielnie.

Stojak na biżuterię
Stojak na biżuterię
Agnieszka Rybkiewicz/Shutterstock

Jak zrobić stojak na biżuterię? Potrzebne produkty

Jeśli jesteś majsterkowiczem, być może zastanawiasz się, jak zrobić stojak na biżuterię. Oto kilka pomysłów, które możesz wykorzystać w samodzielnej pracy.

Wieszak na biżuterię z drewna dryfującego. Wystarczy niewielki kawałek. Drewno dryfujące nie jest trudne do zdobycia - wystarczy zamówić je w jednym ze sklepów internetowych. Trzeba je dokładnie oczyścić (najlepiej przy użyciu szczoteczki), a potem zabezpieczyć bezbarwnym lakierek do drewna, lakierobejcą lub akrylową farbą do drewna w wybranym kolorze. W zależności od wielkości i kształtu kawałka drewna, możemy go po prostu położyć na komodzie, a jeśli jest mniejszy - wywiercamy w nim otwór, w który włożymy kawałek metalowego pręta, a drugi jego koniec umieszczamy w betonowej podstawce. W jednym i drugim przypadku używamy też małych metalowych haczyków, które wkręcamy w drewno - posłużą do zaczepiania na nich biżuterii.

Betonowy stojak na biżuterię. Innym świetnym pomysłem jest użycie kreatywnego betonu, z którego samodzielnie, nawet nie mając doświadczenia, wykonamy różnego rodzaju dekoracje do mieszkania. Proponujemy wykonać stożek na pierścionki i bransoletki. Po przygotowaniu masy betonowej - zgodnie z instrukcją na opakowaniu produktu - wlewamy ją do formy, która wewnętrznym kształtem przypomina stożek. Może to być na przykład nieduży kuchenny lejek (najlepiej wykonany z plastiku) - z zatkanym wylotem. Po wyschnięciu beton można zaimpregnować specjalnym preparatem lub pomalować na wybrany kolor farbą do betonu.

Uchwyt na naszyjniki - proste DIY. Jeśli jesteś początkujący w projektach DIY, możesz zacząć od zwykłej drewnianej deski i gałek meblowych. Deskę trzeba pomalować lub zabejcować i dodać gałki (będzie potrzebna wiertarka) - wszystkie jednakowe lub każdy inny.

Drzewko z biżuterią. To popularny - i bardzo ładnie prezentujący się we wnętrzu - rodzaj stojaka na biżuterię. Można go kupić w wielu sklepach, ale również wykonać samodzielnie - a dokładniej narysować pożądany kształt drzewka w programie komputerowym lub na kartce - i zrealizować zamówienie u stolarza. Gotowy wzór na takie drzewko można też znaleźć w internecie.

Stojak na biżuterię - tworzywo sztuczne. Świetnie sprawdzi się tez gotowy stojak w kształcie dłoni. Doskonale będą się na nim prezentowały pierścionki, ale również kolczyki i łańcuszki. Stojaki - dłonie będą wyglądały jeszcze ciekawiej, kiedy zestawimy kilka sztuk w różnych rozmiarach.

Stojak na biżuterię
Stojak na biżuterię
Dragon Images/Shutterstock

Stojak organizer na biżuterię sprawdzi się w sypialni

Styropianową główkę (można ją kupić m.in. w sklepach z akcesoriami do charakteryzacji) malujemy artystyczną farbą akrylową, np. czarną zmieszaną ze srebrnym pigmentem. Lakierem do paznokci uwydatniamy usta. W styropian wbijamy szpilki krawieckie, na których wieszamy biżuterię.

Wykonanie i stylizacja: Elżbieta Matuszewska

Stojak na biżuterię
Stojak na biżuterię
Fot. Rafał Lipski

Przechowywanie biżuterii - organizer metalowy

Z grubej folii aluminiowej oraz z metalowej siatki wycinamy 1/3 koła, np. o promieniu 34 cm. Formujemy stożek - folię sklejamy klejem do metalu, siatkę łączymy drucikiem wyciągniętym z jej brzegu. Dół siatki oklejamy złożonym na pół paskiem folii, a na jego wierzchołek przyklejamy niewielki foliowy stożek (tu o promieniu 3 cm). Stożek można też zrobić z brystolu i atłasu. Wycinek koła z brystolu sklejamy, atłasowy zszywamy i nakładamy go na papierowy. Atłas podklejamy pod spód stożka.

Wykonanie i stylizacja: Elżbieta Matuszewska

Stojak na biżuterię
Stojak na biżuterię
Fot. Rafał Lipski

Jak przechowywać biżuterię - obraz

Na blejtram naciągamy płótno jutowe i mocujemy je z tyłu pinezkami lub metalowymi zszywkami. W taki sam sposób przyczepiamy kawałki konopnego sznurka - na nich będziemy wieszać biżuterię. Brzegi obrazu obszywamy grubym sznurem, z którego na górze robimy uchwyt (pętelkę) do powieszenia na ścianie.

Wykonanie i stylizacja: Elżbieta Matuszewska

Stojak na biżuterię
Stojak na biżuterię
Fot. Rafał Lipski

Zobacz także:

Stojak na biżuterię
Stojak na biżuterię
Africa Studio/Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

DIY Zrób to sama: stojak na biżuterię