Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak powiesić lustro bez wiercenia?

mat. prasowe

Zastanawiacie się, jak powiesić lustro bez wiercenia? To nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać, ale trzeba pamiętać o kilka ważnych aspektach, jak ciężar lustra czy sposób wykończenia powierzchni ściany.

Jak powiesić lustro bez wiercenia?
Jak powiesić lustro bez wiercenia?
Tesa

Istnieją alternatywne do wiercenia w ścianie metody powieszenia lustra. Aby jednak właściwie dobrać elementy montażowe i sposób ich zamocowania, należy wziąć pod uwagę wagę naszego lustra oraz rodzaj ściany, na jakiej ma się znaleźć. Najbezpieczniejszym dla ściany, a jednocześnie najbardziej uniwersalnym sposobem będzie wykorzystanie samoprzylepnej taśmy montażowej.

Jak powiesić lustro bez wiercenia?
Jak powiesić lustro bez wiercenia?
Tesa

Montaż lustra bez wiercenia - o czym trzeba pamiętać?

Bez względu na to, jakich elementów montażowych chcemy użyć do umieszczenia naszego lustra na ścianie, powinniśmy dokładnie określić wysokość, na jakiej ma znajdować się lustro. Dzięki temu będziemy mogli się w nim dokładnie przeglądać. Przyda się też poziomica, dzięki której mamy pewności, że lustro wisi na ścianie idealnie równo. Jeżeli mamy do czynienia z cięższym lustrem, warto poprosić kogoś o pomoc w jego zamontowaniu.

Tradycyjnie do wieszania luster na ścianie posługiwano się gwoździami lub śrubami wyposażonymi we wkręty rozporowe. W przypadku twardszych ścian młotek nie wystarczy i należy mieć pod ręką dobrą wiertarkę. Obecnie jednak te mocno inwazyjne metody są coraz mniej popularne. Nie chcemy naruszać naszych ścian i szpecić ich nieestetycznymi dziurami, których późniejsze ukrycie bywa bardzo trudne.

Z kolei w łazienkach lustra często przykręca się do ściany. To rozwiązanie również nie jest najlepsze. W trakcie montowania lustra tym sposobem łatwo o jego ukruszenie czy nawet stłuczenie.

Jak powiesić lustro bez wiercenia?
Jak powiesić lustro bez wiercenia?
Tesa

Jak powiesić lustro bez wiercenia? Na taśmę samoprzylepną!

Jeżeli nie chcemy robić w ścianie żadnych dziur, idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie mocnej taśmy samoprzylepnej – na przykład dwustronnej taśmy montażowej PRO Mounting Mirror marki tesa®. Opracowano ją specjalnie do mocowania płaskich przedmiotów o grubości do 4 mm – na przykład luster czy obrazów. Substancją klejącą jest akryl o zwiększonej lepkości, który gwarantuje wyjątkowo solidne mocowanie.

Profesjonalna piankowa taśma tesa® PRO Mounting Mirror zapewnia trwałe i niezawodne łączenie nawet w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Odporność na wilgoć sprawia, że taśma doskonale sprawdza się chociażby w łazienkach. Bez problemu utrzyma lustro nawet na tak trudnej powierzchni jak gładkie i śliskie płytki łazienkowe.

Aby taśma tesa® PRO Mounting Mirror w pełni spełniła swoje zadanie, najpierw należy oczyścić powierzchnię mocowania z wszystkich zanieczyszczeń i kurzu. W razie potrzeby możemy dowolnie przycinać taśmę, dzięki czemu uzyskamy paski o odpowiednich wymiarach. Paski należy aplikować pionowo, w pierwszej kolejności na lustro, zostawiając pomiędzy nimi przestrzeń potrzebną do cyrkulacji powietrza.

Usunięcie taśmy również jest bezproblemowe – wystarczy ostrożnie pociągnąć ją w kierunku równoległym do ściany. Warto pamiętać, że z tyłu lustra mogą pozostać ślady kleju – nie trzeba się tym przejmować. Aby go łatwo usunąć, wystarczy użyć zmywacza tesa® 60042.

Montowanie lustra z taśmą tesa® PRO Mounting Mirror jeszcze nigdy nie było tak proste!

Jak powiesić lustro bez wiercenia?
Jak powiesić lustro bez wiercenia?
Tesa

Zobacz także:

Jak zamontować uchwyt do TV?

Dekoracyjne lustra na ścianę - DIY

Haft krzyżykowy na ścianie - pomysł na kreatywną dekorację

Robimy ścienny organizer dla miłośniczek szycia i nie tylko

DIY: Niebo na ścianie. Jak namalować chmury?

DIY: Zielona dekoracja na ścianę

Ramka na zdjęcia ze starych drzwi - oryginalna dekoracja ścian

Nie kupuj gotowych dekoracji na ściany! Wykorzystaj to, co masz w domu. 10 pomysłów

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak powiesić lustro bez wiercenia?