DIY

diy

Zrób to sam krok po kroku - co to jest DIY?

Co to znaczy DIY? "Do It Yourself" to po prostu twoja osobista definicja. Jest to proces, w którym robisz coś samodzielnie lub z pomocą innych. Oznacza to, że możesz zrobić coś lepiej lub taniej niż gdybyś kupował gotowe produkty. DIY może być czymś takim, jak naprawa mebli lub robienie ubrania ze starej bluzki. Możesz także zrobić coś, co nie ma materialnej wartości, takiego jak udekorowanie domu.

Tutoriale DIY

DIY - pod tym hasłem kryje się cały wachlarz prac, który znamy również pod pojęciem majsterkowania. DIY to tutoriale, które wyjaśniają - i pokazują za pomocą zdjęć lub filmików - w jaki sposób samodzielnie wykonać różnego rodzaju przedmioty użytkowe i dekoracyjne. DIY to porady i inspiracje skierowane zarówno do osób posiadających spore doświadczenie w pracach manualnych, jak i dla amatorów, którzy nieśmiało podejmują pierwsze próby w samodzielnym działaniu.

DIY - pomysły na dekoracje ściany i nie tylko

Odkryj DIY i stwórz wyjątkowe ozdoby, naucz się odnawiać meble w duchu less waste, przekonaj się, że zapomniane, podniszczone przedmioty mogą otrzymać nowe życie - a często i funkcję - i służyć przez długie lata!

Interesujesz się majsterkowaniem? Lubisz prace w stylu "zrób to sam" Zobacz również:

RENOWACJA MEBLIŁÓŻKO DIYBOŻE NARODZENIEDYWAN ZE SZNURKA POROŻE - DEKORACJA NA ŚCIANĘ

DIY z papieru:

Święta bardziej eko Płatki śniegu na prezentyWiklina papierowaOzdobne składanie serwetekDekoracyjne lampiony

DIY dla dzieci:

Ozdoby z filcuBaranek na WielkanocJak zrobić łapacz snów?Pomysły na pisanki Ozdoby choinkoweZakładka do książki DIY

 • 04.02.2008 WARSZAWA

  Kleimy potłuczoną porcelanę

  Im bardziej finezyjny ma kształt, im więcej ozdobnych detali, tym łatwiej ją uszkodzić. Dobrze, że można przywrócić jej urodę.

 • Robimy lambrekin-plecionkę

  Robimy lambrekin - plecionkę. Dekoracja wnętrz

  Lambrekin idealny do wnętrz urządzonych w tzw. stylu ekologicznym, pełnym przedmiotów z wikliny, bambusa itp. Obok krok po kroku pokazujemy, jak go "upleść" z pasków forniru.

 • Zrób to sam. Robimy wkład do kasetki

  Robimy wkład do kasetki

  Pierścionki możemy oczywiście wrzucać luzem do pudełka lub kasetki, szczególnie gdy nie mamy ich zbyt wiele. Ale gdy nasza kolekcja zrobi się bogatsza, problemem staje się "wyłuskanie" właściwego pierścionka.

 • WNETRZA POKOJ OKNO ZASLONA Z KAWALKOW MATERIALU - WYKONANIE

  Przedłużamy zasłonę

  Jeśli mamy za krótką zasłonę (np. z innego okna), możemy ją przedłużyć, doszywając poziome pasy z innych kawałków tkanin. Jeśli odpowiednio dobierzemy ich gatunek, kolor i wzór, nikt się nie domyśli, że zasłona była sztukowana.

 • Malujemy obraz na ścianie

  Malujemy obraz na ścianę

  Za pomocą rzutnika. Artystyczne działania wspiera technika. Trzeba tylko wiedzieć, jak z niej skorzystać.

 • Rozsada w skorupkach jaj

  Rozsada w skorupkach jaj

  W skorupce jaja znajduje się nie tylko węglan wapnia, ale również ważne makro- i mikroelementy. Skorupka jajka to doskonały sposób na zrobienie rozsady

 • Decopuage

  Retro wyklejanka decoupage

  Elementy wycięte z papieru nakleja się na przedmiot - szafkę, zeszyt, abażur itp. - a następnie całość pokrywa wieloma warstwami lakieru. Dzięki temu powierzchnia przedmiotu jest gładka, a dekoracja nie będzie się niszczyć. Gotowych wzorów możemy szukać zarówno w książkach, jak i w czasopismach. Najlepiej wyglądają wzory o zdecydowanych barwach lub wyrazistym konturze naklejone na powierzchnie w kontrastowym kolorze.

 • RAMKA DO ZDJEC

  Rama z pianki

  Do rodzinnego zdjęcia, obrazka namalowanego przez dziecko - lekka oprawa. Bez wysiłku i skomplikowanych narzędzi. Koszt materiałów 10 zł; czas wykonania 1,5 godz.

 • WNETRZE POKOJ DZIECINNY OZDOBIONY PAPIEROWYMI ROZAMI ARANZACJA DOMINIKA MILOBEDZKA FOT. RAFAL LIPSKI PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 3 (149) - 3.2004

  Róże z papierowych serwetek

  Ze zwykłych papierowych serwetek i kawałka drutu można wyczarować różę. Różową, białą, herbacianą. Według gustu. Koszt materiałów 10 zł czas wykonania (bez schnięcia) 2 godz.

 • Decoupage

  Decoupage. Dekoracyjna technika krok po kroku

  Decoupage to technika zdobnicza znana od dawna. W dodatku bardzo prosta. W ten sposób można ozdobić zarówno duży mebel, jak i małe tekturowe pudełko.

 • Naklejki na szyby

  Naklejki na szyby - dekoracja na okno

  Zaproponowane przez naszą stylistkę dekoracje szyb, podświetlone słońcem, wyglądają jak witraże. Do ich zrobienia nie potrzeba jednak ani kolorowego szkła, ani ramek z ołowiu. Wycina się je z folii albo maluje. Prosto i efektownie!

 • Woskowanie mebli

  Woskowanie mebli. Jak woskować drewniane krzesło?

  Woskowanie mebli to prosty sposób, żeby je odświeżyć i nadać im elegancji. A do tego niedrogi. Koszt materiałów do woskowania krzesła to ok. 45 zł.